Türkiye:
Yüksek katlı binalardaki kar temizliği korkuttu

Erzurum'da yaklaşık 1 haftadır eksi 25- 30 derece civarında seyreden hava sıcaklığı bugün gündüz saatlerinde sıfır derecenin üzerine çıktı. Havanın ısınmasıyla birlikte vatandaşlar kar ve buzla mücadele çalışmasına start verdi. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bir iş merkezinin çatısında bulunan karları tedbirsiz bir şekilde temizleyen vatandaş ise dikkat çekti. Kaygan çatı üzerinde hiçbir tedbir almadan kar temizliği yapan vatandaş ayakta durmakta güçlük çekti. 

Tedbirsiz bir şekilde yapılan çatı temizliğinin önceki yıllarda can kayıplarına neden olduğunu belirten vatandaşlar, “Bugün havanın ısınmasıyla birçok kişi çatılarda kar, buz temizliği yapıyor. Ancak görüyoruz ki tedbirsizce hareket ediyorlar. Bellerine ip bile bağlamadan temizlik yapanlar var. Üzücü hadiselere neden oluyor bu tedbirsizlik velev ki daha önceki yıllarda da bu şekilde çok insanımız düşerek hayatlarını kaybetti.” dediler. 

Öte yandan çatılarda oluşan kar ve buzların temizlenmesi için Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin haber verilmesi durumunda ücretsiz tehlike oluşturan kar ve buzların temizliğini yaptıkları belirtildi.  

ŞAHAP GÜRLER

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Balıkesir'de Kavgada silahlar Konuştu...
Balıkesir'de Bir Eğlence Merkezinde İşyeri Sahibi İle 2 Müşterisi Arasında Çıkan Tartışma Kavgaya...

Haberi Oku