Türkiye:
Yeni Ehliyetler Nasıl Değişecek Randevu Nasıl Alınır

Mevcut bulunan ehliyetlerimizin değişimi için 01 ocak 2016 tarihinde düğmeye basıldı Yeni ehliyetlerimizi almak için ne yapmamız gerekiyor yeni ehliyet almak için ne kadar ödememiz gerekiyor yeni ehliyet almak için nasıl nereden randevu alınır hepsinin cevabı haberimizin detayında okuyabilirsinizi


2016 yılına girmemizle beraber Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle mevcut sürücü belgeleri 1 Ocak 2016'dan itibaren değiştirilmeye başlandı. Vatandaş elindeki sürücü belgesini 5 yıl içinde yeni tip ehliyetle değiştirmek zorunda. 

YENİ EHLİYET ALMAK İÇİN NE GEREKİYOR

2016 Yılından itibaren kullanmaya başlayacağımız Yeni ehliyetler uluslararası olduğu için diğer ülkelerde de geçecek. Ehliyetlerini değiştirmek isteyen sürücülerden biyometrik fotoğraf, sağlık raporu ve parmak izi isteniyor. Ehliyet değişimi için istenen sağlık raporunu almak ise en az 50 liraya mal oluyor.
Yeni ehliyet alma işlemleri başladı. Peki yeni ehliyet değişimi nasıl olacak, yeni ehliyet almak için ne kadar ücret ödenecek? 1 Ocak 2016`dan itibaren değiştirilmeye başlanan ehliyet için öncelikle EGM'nin internet sayfası surucurandevu.egm.gov.tr'den randevu almak gerekiyor.

YENİ EHLİYETLERİ ALMAK İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİYOR

Vatandaşların eski ehliyetlerini yeni ehliyet ile değiştirmeleri için Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Online ehliyet randevu alma sistemi surucurandevu.egm.gov.tr 'den başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü-EGM sürücü belgesi işlemlerini kolaylaştırmak için online randevu sisteminin hizmete başladığını duyurdu. Sistem surucurandevu.egm.gov.tr adresi üzerinden hizmet veriyor. Randevu sayfasına ulaşabilmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Balıkesir'de Kavgada silahlar Konuştu...
Balıkesir'de Bir Eğlence Merkezinde İşyeri Sahibi İle 2 Müşterisi Arasında Çıkan Tartışma Kavgaya...

Haberi Oku