Türkiye:
Muğla'da korkunç motor kazaları

İlçe Merkezindeki bazı kavşaklarda Emniyet Müdürlüğünün MOBESE kameralarınca görüntülenen bazı trafik kazalarında yürekler ağza geldi. Genellikle ışık ihlali, bir anlık dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana gelen motosiklet kazalarında bazı sürücüler ölümden döndü.

Lise kavşağında meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü yeşil ışığın yanması ile birlikte kavşaktan karşıya geçmeye çalışıyor. Hızla gelerek ışık ihlali yapan bir otomobil kavşaktan geçen motosiklete çarpıyor. Çarpmanın etkisi ile motosiklet sürücüsü havada defalarca takla atarak yolun kenarındaki refüje çarpıyor. Kaza sonrasında ise ağır yaralanan sürücüye kimsenin müdahale etmemesi ve duyarsız davranması ise dikkatlerden kaçmıyor.

MOBESE'lere yakalanan kazalarda, kimi kasklı kimi kasksız motosiklet sürücülerinin bazıları aceleci otomobil sürücülerinin kurbanı olurken, bazı motosikletliler de kendi hatalarının sonucuna katlanmak zorunda kaldı. Lise kavşağındaki bir kazada, kırmızı ışıkta geçen bir otomobil sürücüsünün çarptığı motosiklet sürücüsü metrelerce havaya sıçradıktan sonra kaldırım taşlarına çarparak ağır şekilde yaralandı. Hatalı sollama yapan sürücüler, düz yolda giderken dengesini kaybederek devrilen motosikletliler, aceleci kuryeler, takip mesafesini korumayanlar, yaşadıkları kazalar yüzünden neredeyse canlarından oluyorlardı.

Yaşanan bu kazalar, motosiklet sürücülerin takacakları kaskın ne kadar önemli olduğunu ve trafik kurallarının önemini gözler önüne seriyor.

EREN AYHAN 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Balıkesir'de Kavgada silahlar Konuştu...
Balıkesir'de Bir Eğlence Merkezinde İşyeri Sahibi İle 2 Müşterisi Arasında Çıkan Tartışma Kavgaya...

Haberi Oku