Türkiye:
Adana'da Suriyeliler Fidyecilik Yapmaya Başladı ! 3 Suriyeli Gözaltında
Adana’da birisi kadın 3 Suriyeli iddialara göre Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde oturan 51 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmet Abdulfadıl, oğlu 19 yaşındaki Adil Abdulfadıl ile 4 aylık hamile gelini 17 yaşındaki Suadan Zarka'nın Adana'da bilinmeyen bir evde zorla tutulduğunu ve fidye istendiğini öne sürüp şikayetçi oldu. Polis fidyeci 3 Suriyeliyi tespit ederek göz atlına aldı.

İddiaya göre, Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde oturan 51 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmet Abdulfadıl, oğlu 19 yaşındaki Adil Abdulfadıl ile 4 aylık hamile gelini 17 yaşındaki Suadan Zarka'nın Adana'da bilinmeyen bir evde zorla tutulduğunu ve fidye istendiğini öne sürüp şikayetçi oldu. Polis, çiftin Karataş ilçesinde tarım işçiliği yapan Muhammed Suveyd (25), karısı Mehdiye Samed (24) ile Ahmet Hadri tarafından alıkonulduğunu belirledi. Durum Bursa'da yaşayan baba Ahmet Abdulfadıl’a bildirildi. Polis, kendisinden fidye istedikleri belirlenen kişilerin adreslerine de PTT üzerinden para yatırdı. Parayı çekmek için gelen biri kadın 3 kişi polislerce gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 3 kişi, zorla alıkoyma iddialarını kabul etmezken otomobil satışından kaynaklanan anlaşmazlık olduğunu gerekçe gösterdi. Muhammed Suveyd, Bursa'da Adil'in babasından otomobil aldığını, Adana'ya gelirken otomobilin arıza yaptığını tamirciye götürdüğünde ise aracın kullanılamayacak derecede hasarlı olduğunu öğrendiğini söyledi.

Paranın bir kısmını ödemediğini anlatan Suveyd, Adil ile eşinin de parayı almaya geldiklerini anlatarak, “Telefonla Bursa'yı arayıp, 'paramızı gönder çocukları bırakalım' dedik. Hesabımıza 900 dolar yatırdı. Parayı alırken polis yakaladı." dedi.

Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüpheliler, 'Fidye için adam kaçırma, zorla alıkoyma ve hürriyeti kısıtlama' suçlarından adli mercilere sevk edildi. Polisin kurtardığı çift ise Bursa'ya gönderildi.
Anahtar Kelimeler
suriyeli
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Balıkesir'de Kavgada silahlar Konuştu...
Balıkesir'de Bir Eğlence Merkezinde İşyeri Sahibi İle 2 Müşterisi Arasında Çıkan Tartışma Kavgaya...

Haberi Oku