Türkiye:
4A SSK Prim Sorgulama Ekranı - SGK Hizmet Dökümü Alma Rehberi

Sigorta bilgilerime istediğim her an ulaşabilir miyim?

Sigorta, birçok kişinin hayatında önemli rol oynar. Emeklilik zamanı gelince sigortadan alınacak para oldukça önemlidir. Bu yüzden insanların sigorta bilgilerine ulaşması ve primlerinin yatıp yatmadığını öğrenmesi gerekir. Bu yüzden sigorta kurumuna giderek sigorta bilgilerine ulaşmak isterler. Ancak internetin hayatımıza girdiği zamandan beri birçok işlem online hizmetler sayesinde daha çabuk ve kolay gerçekleştirilmektedir.

Hangi sigorta bilgileri sorgulanabilir?

·         Online işlemler sayesinde birçok sigorta bilginizi sorgulatabilirsiniz.

·         Emeklilik durumunuz, 4A, 4B, 4C hizmet dökümleriniz, prim gün sayınız gibi bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

·         Bunun için yapmanız gereken e-devlet şifresine sahip olmaktır.

·         E-devlet şifresi ile ilk önce kimliğinizi sorgulatmanız gerekir. Karşınıza gelecek olan ssk prim sorgulama ekranından TC kimlik numarası ve e-devlet şifrenizi gireceğiniz bölümlere ulaşırsınız.

·         TC kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizi bu kutucuklara girerek sisteme giriş yaptığınızda sigorta bilgilerinize ulaşmış olursunuz.

İsterseniz Bağkur ve Emekli Sandığı isterseniz SGK primlerinizi sorgulatmak için artık sigorta kurumuna gitmenize gerek kalmadan online işlemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey e-devlet şifresine sahip olmaktır. E-devlet şifreniz ile tüm sigorta bilgilerinize anında istediğiniz zaman ulaşma imkanına sahip olursunuz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Balıkesir'de Kavgada silahlar Konuştu...
Balıkesir'de Bir Eğlence Merkezinde İşyeri Sahibi İle 2 Müşterisi Arasında Çıkan Tartışma Kavgaya...

Haberi Oku