Teknoloji:
YENİ İÇERİK SİTESİ İÇİN SEO STRATEJİSİ NASIL OLMALI

 İçerik site açarak internet üzerinden para kazanma peşinde olan birçok kişi olduğunu biliyor ve forumlarda çokça okuyorum. Genelde birçoğu hüzünle bitiyor olsada işini bilen kişiler elbette aradan sıyrılıp paralarınız kazanıyor.

 

Yeni içerik sitesi açacak kişilerin seo uzmanı seviyesinde bir stratejiyi nasıl yapması gerektiğine dair bilgiler paylaşmak istedim.

 

1 İçerik sitesi açacaksan gerçekten bilgin olması gerekiyor. Bilgin yoksa bile bunu araştıracak,detayları not alacak ve kullanıcıları o detaylarla beraber bilgi verici içerik oluşturman gerekiyor.

 

2 Rakiplerinizi araştırmanız gerekiyor. Hangi anahtar kelimeden hit aldığınızı bilmeniz gerekiyor.  Semrush ve Search Metrics bu konuda size yardımcı olacaktır.

 

3 Marka olabilecek bir domain veya keywords domain seçebilirsiniz. Domain seçiminde genel olarak sektöre göre hareket ediyorum.

 

4 Domain alındı ve tema seçildikten sonra yapılması gerekenlere eklentilerin kurulumu, arama motorları için yapılması gerekenler, açılması gereken sosyal medya hesapları olarak 3 kısma böldüğüm işlemler yapılmaktadır.

 

5 Aranma hacmi yüksek olan kelimeleri ayrı bir yere not alıyorum ve içerik başlıklarında bu keywordslerin geçmesini sağlıyorum.  Adwords Keywords Planner size yardımcı olur bu konuda.

 

6 Yazıların hangi başlıkta olacağı ve hangi tarihte yayınlanacağına dair liste tutmaktayım. Başlıkları daha site kurulduğunda ilgi çekici olması ve keywords’ün geçmesine dikkat ederek belirliyorum ve bunu içerik yazacak kişiye bırakmıyorum. İçerikleri elimdeki olabilecek içeriklere göre zamanlıyorum. Bu 3 günde 1 veya  veya 5 günde 1de olabiliyor.

 

 

7 Yazılacak içerikler belirli alt başlıkları olacak şekilde hazırlanıyor. En alt kısmı da video bulunuyorsa onu ekliyorum.

 

8   Pagespeed Insights aracına girip düzeltebileceğim hataları elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum. Çok kritik hata bulunuyorsa  yazılımcı bir arkadaştan belirli bir ücret karşılığında hizmet alıyorum.

 

Devamı: http://www.eyupceviz.com/yeni-icerik-sitesi-icin-seo-stratejisi/

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku