Teknoloji:
Whatsapp Web Nasıl Kullanılır ? Bilgisayarda Whatsapp Açma Yöntemi

Günümüz teknoloji çağı ve insanlar operatörlere kısa mesaj ücreti ödemekten bıkmış durumdalar. Ayrıca sadece mesajlaşma değil, görüntülü görüşme, resim ve video paylaşımı gibi çok sayıda konuda Whatsapp çok büyük kolaylıklar sağlıyor.

Ayrıca ücretli denilsede Whatsapp ücretsizdir. Henüz ücret istemiyor. Bizde bilgisayarı olanlar için bilgisayarda whatsapp açma ve kullanma yöntemi hakkında bilgi verelim istedik.

Whatsapp web sayesinde hem telefonunuzun şarjı daha uzun gider. Hem göz sağlığınız bozulmaz hem de bilgisayar klavyenizden çok daha hızlı mesajlaşabilirsiniz. Dilerseniz hemen makalemizi yazmaya başlayalım.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır ? Bilgisayarda Whatsapp açma YöntemiWhatsapp Web Nasıl Kullanılır ?

Hemen sol tarafta yer alan görselde gördüğünüz üzere android, windows phone, blackberry 10, nokia s40, nokia s60, iphone ve son teknolojiyi kullanan blackbery cep telefonlarından whatsapp web açabiliyorsunuz.

1- İlk olarak telefononuzun internetini açınız ve bağlantınızın sürekli olmasını sağlayınız.

2- https://web.whatsapp.com/ internet sitesine giriniz.

3- Hemen sol tarafta hangi işletim sistemli cep telefonundan nasıl girileceğini gösteriyor.

4- Telefonuzdan gereken şeyleri yapınca kamerasını ekrana döndürün ve whatsapp sitesinde yer alan QR kodunu okumasını sağlayın.

İşlemler bu kadar basit ve açıktır. Bilgisayarınıza mesajların gelmesi ve gitmesi için telefonunuzun sürekli olarak internete bağlı olması gerekiyor.

Çünkü whatsapp web telefonunuza gelen veriyi yansıtıyor ve telefonunuz üzerinden verileri gönderiyor.

Bu yüzden telefonunuzun internet bağlantısını sürekli kontrol etmelisiniz. Zaten telefonunuzun interneti giderse ekranda uyarı ile karşılaşacaksınız ve Whatsapp Web size telefonunuzu internete bağlamanızı söyleyecektir.

Ayrıca sitemizde son yazdığımız WhatsApp Mavi Tık Olmadan Mesajları Okuma Yöntemleri isimli makalemiz ilginizi çekebilir.

Anahtar Kelimeler
teknolojiwhatsapp
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku