Teknoloji:
Steam Nedir ? Steam Oyun İndirme ve Steam Oyun Satın Alma Platformu 06.02.2016 Cumartesi
Önceden bir oyunu bulmak için çarşı pazar gezer sonunda bulup satın aldıktan sonra eve gelip oyunu kurmak ile uğraşırdık. Artık günümüz teknolojisinde böyle amelelikler yapmamıza gerek kalmayacak.

Bütün bunları 1 tık ile steam üzerinden yapabileceğiz. Ayrıca aynı oyunu oynayan kişiler ile veya arkadaşlarınızla ücretsiz olarak sohbet edebileceksiniz. Hem mobil uygulamada hem bilgisayar programından istediğiniz kişiler ile sohbet edebilir veya oyun eşyası takası yapabilirsiniz.

Steam için yapılan Şubat 2015 araştırmalarında steam üzerinde 4.500 adet oyunun ve 125.000.000 oyuncunun olduğu tespit edilmiştir. Anlayacağınız başka şehirde yaşayan kuzeniniz ile artık çok kolay Counter Strike oynayabileceksiniz.


Steam Nedir ve Nasıl Çalışır ?

Steam hepimizin Half Life ve Counter Strike açılışından hatırladığımız Valve tarafından tasarlanmış bir platformdur. Bu platformda yeni çıkan oyunlar satılmakta ve her oyun için özel forum ve sohbet ortamları bulunmaktadır. Ayrıca oyun içerisinde satılan ürünlerin satışı - alışı ve takası steam üzerinden güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

steam nedir

Yukarıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsü editörlerimizden birinin steam hesabından alınmıştır. Editörümüzün satın aldığı oyunları görebilirsiniz.

Steam Oyun İndirme ve Satın Alma


Hemen hemen bütün oyunları steam üzerinden bulabildiğiniz gibi 1 tüşa basıp satın alabiliyorsunuz ve bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Siz sadece arkanıza yaslanıp keyfinize bakarken steam oyunu bilgisayarınıza indirdiği gibi oyun için gerekli olan programları ve kurulumları kendisi yapıyor ve tıkladığınız an oyuna giriş yapabiliyorsunuz.

Bilgisayarınıza yüklediğiniz steam programı ile arkadaşlarınız ile sohbet edebilir veya oyun eşyası takasına girebilirsiniz. Ayrıca cep telefonu uygulamaları sayesinde telefonunuzdan çok rahat bir şekilde arkadaşlarınız ile ücretsiz sohbet edebilirsiniz.

Bir oyunu satın almadan önce oyunun sayfasında oyunu sizden önce satın alıp oynamış kişilerin yorumlarını görebilir ve onların verdikleri puanlara bakarak sizde oyunu satın alabilirsiniz.

steam yükle

Steam üzerinde satılan her oyunun tanıtım videoları, fotoğrafları, bilgisayarınızın oyunu kaldırabilmesi için sistem özellikleri, oyunun hangi dillerde uyumlu olduğunu ve kullanıcıların oyuna verdikleri oyları ve yorumlarını görebiliyorsunuz.

CS:GO gibi oyunlardan oyun içi kazandığınız eşyaları pazarda sergileyip çok kolay bir şekilde satabiliyorsunuz ve paranızın çalınması gibi bir risk olmuyor. Steam parayı tahsil edip eşyayı karşı tarafa verip tutarı hemen sizin hesabınıza geçiyor.

Kazandığınız paralar ile yeni oyunlar satın alabiliyorsunuz.  Hemen bu platformu denemek isterseniz http://store.steampowered.com/ bağlantısına tıklayıp steam sitesine giriş yapabilirsiniz.  Sağ üstte yazan Steam yükleyin butonuna tıklayıp bilgisayarınıza steamı indirebilirsiniz.
Anahtar Kelimeler
teknolojioyunsteam
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku