Teknoloji:
Şok Araştırma iPhone Şarjını Facebook Uygulaması Tüketiyor !

Günümüzde çok sayıda araştırmada iPhone şarj süresini uzatmaktan bahsediliyor. Ancak bu ipuçlarının tamamı bir yana, yalnızca Facebook uygulamasının silinmesi, iPhone’unuzun şarj ömrünü ortalama yüzde 20 civarında artırıyor.

Android Central’ın geçen ay yaptığı araştırmada Facebook uygulamasının Android cihazlardaki pilleri yüzde 20 civarında emdiği görülürken, The Guardian’ın benzer araştırması da iPhone 6S üzerinde yapıldı. Sadece Facebook uygulamasının silinmesi, iPhone’un şarj ömrünü yüzde 15 – 20 civarı artırdı.

Facebook’u silin derken, Facebook’tan vazgeçin demiyoruz. (Sosyalmedya.co’dasınız arkadaşlar.) Safari’nizle Facebook’a giriş yapın. The Guardian’daki araştırmayı yapan Samuel Gibbs, Facebook uygulaması yerine Safari ile sosyal ağa giriş yaptığını söylüyor ve ekliyor: Facebook Messenger’ı kullanmaya devam ettim.

Facebook’u silmek yalnızca pil ömrünü değil, aynı zamanda depolamada da büyük fark yaratıyor. Yine Gibbs’in yaptığı testte, Facebook’u sildikten sonra 500 MB civarı bir yer kazanmış. Bunun 111 MB’ı uygulamaya aitken, kalan kısmı uygulamanın önbelleğine ait.

Facebook uygulaması ile Safari arasında ise iki fark var: Yeni Instant Articles, tarayıcılarda çalışmıyor ve anında paylaşma fonksiyonu yok. Bunun dışında uygulamada yapıp tarayıcıda yapamayacağınız hiçbir şey yok, şimdilik.

Facebook Nasıl Açılır ?

facebook açFacebook hesabı açmak çok kolay ve ücretsizdir. Lakin hesap açabilmeniz için mail adresinizin veya cep telefonunuzun olması gerekiyor.

Ayrıca gerçek bilgileri girmeniz çok önemlidir yarın öbür gün facebook hesabınız çalınırsa girdiğiniz gerçek bilgiler sayesinde geri alabilirsiniz.

Ayrıca yanlış bilgiler girerseniz facebook hesabınızı kapatabilir. Bunun için doğru bilgiler girmeniz çok önemlidir.

1- www.facebook.com adresine girilir.

2- Hemen sol tarafta gördüğünüz gibi bir form ile karşılaşacaksınız.

3- Form üzerinde Adana Haber yazdığımız yere adınızı ve soy adınızı yazmanız gerekiyor.

4- Form içerisinde ajans01.com yazdığımız yere ve altına mail adresinizi veya telefon numaranızı giriniz.

5- Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak giriniz.

6- Cinsiyetinizi seçiniz.

7- Hesap aç butonuna tıklayınız.

İşlem bu kadar basit ve kolay bu yazdıklarımızı yaptıktan sonra facebook yazdığınız mail adresine veya telefon numarasına bir onay bilgisi gönderecektir. Gönderilen onay mesajını facebook 'un sizden istediği yere girdikten hemen sonra hesabınız hazır.

Telefona Facebook İndir

Anlatmaya başlamadan önce Facebook hesabı olmayanlar için hazırladığımız Facebook Nasıl Üye Olunur isimli makalemizi tavsiye ediyoruz. Makaleyi okuyup çok kolay bir şekilde Facebook hesabı açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra android ve ios telefonlar için nasıl facebook yükleyeceğinizi aşağıda anlatıyoruz.

Telefona Facebook indir, Android ve iOS için Facebook Uygulamaları Nasıl İndirilir ?

Android Telefonlar için Facebook İndir

Android cep telefonlarınıza Google Play Store üzerinden çok sayıda uygulamada olduğu gibi facebook uygulamasınıda indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google Play 'e giriş yaparak arama kutucuğuna " Facebook " yazmak. Hemen facebook uygulaması karşınıza geliyor ve bir dokunuş ile cep telefonunuza indirebiliyorsunuz.

Uygulama Adresi : 

iOS Telefonlar için Facebook İndir

iOS işletim sistemli telefonlar yani iPhone marka cep telefonlarına Apple Store bağlantısı sağlayıp arama kutusuna Facebook yazdığınız zaman uygulamayı bulup kolay bir şekilde cep telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz.

Uygulama Adresi : https://itunes.apple.com/tr/app/facebook/id284882215?mt=8

Anahtar Kelimeler
facebookiphoneios
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku