Teknoloji:
Mail hesabı nasıl açılır ? Hotmail Kaydolma, Hotmail Hesabı Açma, Mail Adresi Almak 05.02.2016 Cuma
Günümüz teknoloji çağı ve bu çağa ayak uydurmanız için hiç değilse bir mail hesabınızın olması gerekiyor. Mail hesabı nasıl açılır bilmeyenler için bir yazı derlemesi yapmış bulunuyoruz. Hotmail Kaydolma, Hotmail Hesabı Açma ve Mail Adresi Almak ile ilgili aklınıza takılan ne kadar soru var ise bu yazımız içerisinden cevabınızı bulabilirsiniz. En yaygın mail servisi hotmail.com olduğu için yazımızı hotmail hesabı açma üzerine yazmış bulunuyoruz. Hemen hemen bütün mail servislerine aynı şekilde hesap açabilirsiniz.

E-Posta, E-Mail dediğimizde aklımıza gelen ilk sanırım Hotmail oluyor, Eski adıyla Hotmail.Com şimdiki adıyla live.com adresinden Facebook, Twitter hesapları için kullanabileceğimiz mail adresi almak çok kolay. Hem ücretsiz hem de hızlı bir şekilde mail adresi nasıl alınır yazımızın devamında detaylı bir şekilde anlattık. İşte www.live.com adresinden hotmail uzantılı mail adresi almak, hotmail kaydolma, hotmail üye olma...

www.hotmail.com adresi www.live.com www.outlook.com adreslerinden hotmail.om uzantılı mail adresi almak...

Alacağınız bu hesabı hem microsoft hesabı olarak kullanabilir, hem de maillerinizi alıp gönderebilirsiniz...

E-posta adresi almak için yapmanız gereken ilk şey Hotmail bu adrese girmeniz olacak. Ya da google.com'a hotmail yazmanız yeterli. Açılan sayfa live.com olacaktır.
Sayfa açıldığında e-posta adresi ile giriş yapmanız isteyen bir ekran çıkacak. Ekrandan alt bölümünde Microsoft hesabınız yok mu? Şimdi kaydolun linkine tıklayın.

E-Posta adresi açabilmeniz için açılan sayfadaki formu doldurmanız gerekiyor. Bu formda özellikle şifre ve e-posta adresi bölümünü dikkatli doldurmalısınız. 

1. Ad ve Soyadınız : Bu bölüme adınız ve soyadınızı yazınız.
2. Kullanıcı adı : Bu bölüm ise en önemli bölüm yani e-posta adresinizin ismi. Formda dikkat ederseniz [email protected]ample.com şeklinde bir örnek göstermiş. Bu örnek özel bir e-posta adresi olanlar için. siz yeni bir e-posta adresi alacağınız için Veya yeni bir e-posta adresi alın linkine tıklamalısınız. Tıkladığınız zaman yan tarafta outlook.com, outlook.com.tr, hotmail.com olmak üzere seçenekler çıkıyor. Siz hangisini isterseniz onu seçeceksiniz. En çok kullanılan ise hotmail.com seçeneği. bu bölüme istediğiniz adı yazıp hotmail.com u da seçiyoruz.Dikkat türkçe karakter kullanamazsınız. Örnek, ı, ç, ğ, ş, ö gibi...
3. Parola oluşturun : Bu bölümde ise e-posta adresiniz için en az 8 karakterden oluşan unutmayacağınız şifre belirliyorsunuz.
4. Parola tekrar girin : Yukarında belirlediğiniz parolayı tekrar girin
5. Ülke Bölge seçimi : Ülkeyi Türkiye olarak seçin

6. Posta Kodu : İstanbul için 34000 yazabilirsiniz Adana için 01250 gibi kendi şehriniz için internette arayabilirsiniz.

7. Doğum tarihi : Doğum tarihinizi seçin

8. Cinsiyetinizi seçiniz.

9. Telefon numarası : Buraya İSTERSENİZ cep telefonu numaranızı yazabilirsiniz. Şimdilik sorunlu değil ama güvenlik için tavsiye edilir.
10. Diğer E-Posta adresi : Şifrenizi unutursanız veya hesabınız çalınırsa diye ailenizden birisinin mail adresini giriniz.

11.Karakterler : Resimde gördüğünüz karakterleri yazın

12. Hesabı Oluşturun butonu : Hesabı oluşturun butonunu tıklayarak hotmaile kaydoluyoruz.

Eğer kullanıcı adınızı, parolanız ile ilgili sorun varsa formda hatalı yerleri tekrar doldurmanız istenebilir.

Hesabı oluşturduk, eposta adresimizi açtık peki e-posta hesabını nasıl kullanacağız, hotmaile nasıl giriş yapacağız...
Hotmail hesabına, Msns hesabınagiriş yapabilmek için buradan açılan sayfada karşımıza çıkan Outlook Oturum Açma penceresinden Mail adresi ve Parola ile giriş yapıyoruz...

Microsoft hesabınız Microsoft cihazları ve hizmetleri ile yaptığını neredeyse her şey için kullandığınız hesaptır. Yalnızca bir oturum bilgisiyle Skype kullanabilir, Office 365 aboneliğinizi kullanabilir, katılan mağazalarımızdan oyun, müzik ve film alabilir ve OneDrive'daki tüm fotoğraf, video ve belgelerinize ulaşabilirsiniz. Hesabınız bir e-posta adresi ve parola ile birlikte profil bilgileriniz, gizlilik ayarlarınız, iletişim tercihleriniz ile faturalandırma ve ödeme bilgilerinizden oluşur. 
İşte bir Microsoft hesabı kullanmanın birkaç yararı: Ayarlarınız, adres defteriniz ve belgelerinize kullandığınız tüm cihazlardan ulaşabilir, milyonlarca ücretsiz çevrimiçi yürütülen şarkıya erişebilir, oyunların dünyasının kilidini açabilir ve oyun deneyimi gücüne doğrudan masaüstü bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz.

hotmail kaydolma, @hotmail.com, mail hesabı nasıl açılır, mail hesabı nasıl alınır, mail nasıl gönderilir, mail nasıl açılır, msn nasıl açılır, msn kaydol, hotmail nedir, 2016 hotmail hesabı,
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku