Teknoloji:
Kurumsal Seo Danışmanlığı Hizmetlerinin Önemi ve Kazançları

Professional anlamda çalışmalar yapmasamda bir seo uzmanı olarak bu işin çok kolay olmadığını, bilgi ve sermaye gerektirdiğini önceden belirtmeliyim. Bu yazımda kurumsal seo danışmanlığı hizmetinin neden önemli olduğunu ve doğru firma ile çalışırsanız size neler kazandıracağını kısaca anlatacağım.

Son olarak ise hangi kurumsal seo danışmanlığı hizmeti veren firmalar ile çalışırsanız daha iyi sonuç alabileceğinizi kısaca açıklayacağım. Hazırsanız hemen başlayalım.

Kurumsal Seo Danışmanlığı Hizmetlerinin Önemi

Bu hizmeti doğru bir firmadan aldığınız zaman sitenizin google sıralaması yükselecek ve daha çok müşteriye ulaşabileceksiniz. Tabi bu hizmetin özellikleri ve fiyatları sektörüne göre satış yapma potansiyeline göre değişiklik gösterir.

Mesela ayda 500 TL verip Google Adwords reklamları ile satış potansiyelini tamamlayabiliyorsanız sizden aylık 600 TL para isteyen bir firma ile çalışmanıza gerek yoktur.

Bir diğer önemli husus ise siteniz 1.sıraya çıktığında aylık size kazancı 10.000 TL olacak ise sizden bu fiyatın üstünde para isteyen bir firma ile çalışırsanız zarar edersiniz.

Kurumsal Seo tamamiyle kazanca bağlıdır. Bu hizmeti alırken enine boyuna iyice düşünmeli ve ona göre yol haritası belirlemeniz gerekir.

Bütün bunları ben nasıl hesaplayacağım diye düşünmeyin bunları seo firmalarının yardımları ile görüşmeye gittiğiniz zaman hesaplayabilirsiniz.

Öncelikle Google AdWords 'un araçlarından Keyword Planner ile kelimenizin aylık aranma hacmi ölçülür. Lakin bir Adana Oto Kiralama firması iseniz dikkat edin bütün Türkiye 'nin Oto Kiralama kelimesi hacmine bakılmasın. Aranma hacmi ölçülür iken şehirler seçilebiliyor ve ona göre veriler çıkartılıyor.

Global bir firma iseniz Türkiye 'nin aranma hacmi ortaya çıkartılır. Örnek veriyorum Ütü Masası kelimesi tüm Türkiye genelinde aylık 30.000 defa aranıyorsa Adana için bu 1.000 aranmaya kadar düşebilir.

Akabinde siteniz 1.sıraya çıktığında sitenize ayda kaç kişinin gireceği hesaplanır ve bunlardan kaçının satın alma yapacağı anlaşılır. %2-3 gibi oranlarda e-ticaret sektöründe satın alma oluyor.

Bütün bunlar hesaplandıktan sonra doğal olarak sizin aylık kazanacağınız tutar çıkartılır ve ona göre bir teklif alırsınız ve firma ile çalışmaya başlarsınız.

Kurumsal Seo Danışmanlığı Firması Seçimi

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Firma seçiminde çok dikkatli olmalısınız. Dolandırıcı tayfası ile ilegal site çıkartanlardan uzak durmalısınız ve firmaların referanslarını iyi incelemniz gerekir.

Bir firmanın en büyük referansı kendisidir. Bunun için Google 'a girip " Seo " kelimesini arayıp işe başlayabilirsiniz. Bir firma iyi ise zaten kendi web sitesini kendi anahtar kelimesinde yükseltebilir.

Kelimeyi aradığınız zaman genellikle üstte 3 ve sağ tarafta çok sayıda firmanın reklamı olur. Reklam ile kelimeye gelenlerden uzak durun. Kendi sitesini reklam ile çıkartanlar sizin içinde aynısını yapacaktır.

Şuanda reklamları ve wikipedia sitesini saymazsak sıralama seohocasi ile başlıyor. İlk sayfada yer alan diğer siteleride inceleyin şuan son sırada seozeo bulunuyor. Hepsini inceleyin ve adreslerini alıp iletişime geçin.

Adreslerine gidip birebir görüşmenizde fayda var. Sonuçta güzel bir ofis ortamı ve ekip işi ile seo başarılı bir şekilde yapılabileceğinden görüşmelerinizi yüz yüze yapmaya özen göstermelisiniz.

Benden bu kadar daha fazla bilgiyi seo firmalarından detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Ben sadece işin mantığını ve çalışabilecek firmaları kısaca özetledim. Firmaların güvenilirlik oranlarını ölçmekte sorun yaşıyorsanız [email protected] adresinden bana ulaşabilir ve sorabilirsiniz. Beraber detaylı olarak madur ettikleri müşterileri var mı diye bakabiliriz.

Anahtar Kelimeler
seokurumsal seo
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku