Teknoloji:
Gerçek Seo Uzmanı ve Seo Danışmanı Nasıl Anlaşılır ? Search Engine Optimization
Günümüz internet çağı ve bu yüzden e-ticaret dahil hemen hemen bütün işlemler internet üzerinden görülmektedir. İnsanlar artık internet kullanmaya başladı ve artık mağaza mağaza gezmek üzerine aradıkları ne olursa olsun internet üzerinden bulmaya çalışıyorlar.

Sizinde bir internet projeniz var ise ve sitenizin google, yandex gibi arama motorlarında arandığında en üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bir Seo Uzmanı diğer tabir ile Seo Danışmanı 'dır.

Lakin internette çok sayıda sektörde olduğu gibi seo danışmanlığı sektöründe de dolandırıcılar mevcuttur. Hatta birzat kendim bu alanda dolandırılan çok sayıda kişiyi gördüm.

Bir seo uzmanı olarak sizlere dolandırılmadan nasıl bir seo uzmanı bulabileceğinizi anlatacağım


1.) Sıralama Kontrolü :
Size kendini seo uzmanı veya seo danışmanı olarak tanıtan kişinin ilk olarak kendi web sitesini sonra ise referanslarını incelemenizi tavsiye ediyorum.

Eğer kişi kendine ben iyi bir seo uzmanıyım diyor ise o zaman kendi sitesi anahtar kelimesinde kelimenin rekabet durumuna göre çok iyi bir sıralamada olması gerekmektedir.

Elbette google 'ın güncellemelerinde ki açıktan dolayı belirsiz bir şekilde kelimelerde gelebilir veya ilegal yollara başvurarak sitesini yükseltebilir. Eğer kişinin sitesi örnek veriyorum seo kelimesinde google 'da arandığında ilk sayfada ise bu onun alanında iyi olduğunu göstermez.

Örnek veriyorum kişinin sitesi ajans01.com ise google 'da sitesini aratarak kişinin sitesi hakkında her hangi bir şikayet var mı diye aratmanızı tavsiye ediyorum.

Seo Danışmanı2.) Fiyat Karşılaştırmaları : Genellikle hep ucuz olana kaçıyoruz lakin birisi işini iyi yapıyor bir firma olmuş, ekip çalıştırıyor ve vergiler ödüyor. Diğeri ise evinden çalışıyor tek başına hiç bir güvence veremez.

Örnek veriyoruz güvenilir bir firma ben sitenizi 50 TL 'ye bu kelimede 1.sıraya çıkartırım diyor diğeri ise ben bunu 5 TL 'ye yaparım diyorsa direk olarak 5 TL diyenden almayınız.

Çünkü çoğu sahtekar böyle ucuz fiyatlar vererek kişilerin vaktini ve parasını çalmaktadır. Eğer başınız ağrımasın istiyorsanız her zaman için bol referanslar sunan, fatura kesebilen ve sözleşme yapabilen kişiler ile çalışınız.

Mümkün ise çalıştığınız bireysel bir kişi değil bir firma olsun ve istediğiniz zaman gidip bir çaylarını içebileceğiniz bir adresleri mutlaka olsun.

3.) Fiyat Teklifleri : Taman ucuz olanını tercih etmeyin dedik lakin kurumsallaşmış bir firma işi anlamadığınızı anlayıp tuzlu bir fiyat vermiş olabilir. Bu durumda piyasa araştırması yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Alanında lider olan diğer firmalar ile görüşerek onlardan da fiyat teklif ialmayı unutmayınız. Zaten işini iyi yapan firmalar ortalama olarak aynı fiyatı vereceklerdir.

Hemen www.google.com.tr 'ye girerek arama bölümüne seo yazınız. Aşağıda ekran görüntüsünde göreceğiniz üzere sonuçlar çıkacaktır.

Seo Uzmanı

Yukarıda ekran görüntüsünde göreceğiniz üzere kelimede ilk sırada Seo Hocası bulunmaktadır. Sektörden birisi olarak kurumsal bir firma olarak çalıştıklarını ve uzman ekipleri olduğunu biliyorum. Sizlere tanıdığım ve fiyat teklifi alabileceğiniz siteleri aşağıda listeleyeyim.
  1. Seo Hocası : Webtures şirketi olarak ekip halinde çalışma yürütmektedirler. İnternet üzerinde çok sayıda teşekkür konusunu bulabilirsiniz. Elbette ara sıra şikayetler ile karşılaştığımız oldu lakin bildiğim kadarı ile firma olarak şikayetlerin hepsini giderdiklerini biliyorum. Sektörde marka olmuş bir firmadır.
  2. Renkova : Kelimede her daim ilk sayfada genellikle ilk 3 içerisinde bulunmakta lakin nasıl çalıştıklarını sektörde (webmaster forumları üzerinde) pek aktif olmadıkları için bilmiyorum.
  3. Cryptosam : Diğer firmalara göre az sayıda ekip ile çalışmakta lakin alanında başarılı oldukları bilinmektedir. Henüz şikayet konularına rastlamadım. Fiyat teklifi alır iken değerlendirmenizi tavsiye ederim.
  4. Seoamk : Sektöre diğerlerine oranla çok sonradan giren ama bu süre içerisinde önemli olan çok sayıda kelimede ilk sayfada yer edinen bir siteleri mevcut. Sektörde ise sürekli yeni seo teknikleri paylaşarak ve domain isimleri ile yer edinmiştir.
  5. Marmaraweb : Kelimede ilk sayfada göremesekte hakkında hiç şikayet konusu görmediğim aksine daima tavsiye edildiğini gördüğüm bir firmadır. Ayrıca internet üzerinde ki çok sayıda büyük projelerde parmağı vardır. Girdiğiniz her hangi bir büyük sitenin altında logolarını görebilirsiniz. Fiyat teklifi alır iken mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Sizler için 5 adet fiyat teklifi alabileceğiniz siteyi verdim. Artık gerisi sizde verdiğim bilgiler doğrultusunda detaylı bir şekilde araştırma yaparak çalışacağınız firmayı seçebilirsiniz. Sizlere sitenizi inceledik şeklinde otomatik hazırlanılan raporları süsleyip sunanlar olur ise bu daha iyidir kanısına varmayınız.

Sormak istediğiniz her hangi bir şey olur ise aşağıda ki yorum formunu doldurarak sorabilirsiniz. Bu yazı hiç bir siteye reklam yapmak amacı ile yazılmamıştır. Bu yüzden hiç birisine link çıkışı yapılmamıştır.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku