Teknoloji:
Facebook Önemli Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır ? 05.02.2016 Cuma

Günümüzün en çok kullanılan internet siteleri arasında yerini alan sosyal medya 'nın devi Facebook 'un gizlilik ayarlarını nasıl yapacağınızı sizlere anlatmaya karar verdik.

En çok kullanılan facebook 'da gizlilik ayarlarınızı tamamen yaptığınızda kafanız daha rahat olacaktır.

Facebook Gizlilik Ayarları

İlk olarak https://www.facebook.com/settings?tab=privacy bu linke tıklayınız ve ayar sayfanıza giriş yapınız.

Söz konusu sayfaya giriş yaptığınızda sırası ile aşağıdaki ayarları yapabileceksiniz. Bunları kendinize en uygun şekilde yaptığınızda facebook 'u daha rahat kullanabilirsiniz.

1- Paylaştıklarımı kimler görebilir ?

Bu bölümden profilinize girenlerden hangi kesimin paylaştıklarınızı görmesini istiyorsanız onu ayarlayabilirsiniz. Bu bölüm kendi içerisinde 3 'e ayrılmaktadır.

a.) İleride paylaşacağın gönderileri kimler görebilir?

Bu bölüm ileride facebook 'ta durum güncellemesi yaptığınızda paylaştıklarınızı herkes, arkadaşlarım, arkadaşlarımın arkadaşları veya sadece ben olarak ayarlayabilirsiniz. Böylece sadece söz konusu kesim görebilecektir.

b.) Tüm gönderileri ve etiketlenmiş olduğunuz şeyleri gözden geçirme

c.) Geçmişte yaptığınız paylaşımların hedef kitlesini sınırlama

2- Benimle kimler iletişim kurabilir ?

Bu bölümden sizinle kimlerin iletişim kurmasını istiyorsanız düzenleme yapabilirsiniz. Bu bölümde kendi içerisinde aşağıdakiler gibi 2 'ye ayrılmaktadır.

a.) Kimler arkadaşlık isteği gönderebilir : Bu bölümden size kimlerin arkadaşlık isteği gönderebileceğini ayarlayabilirsiniz.  Bu bölümü herkes veya arkadaşlarımın arkadaşları şeklinde düzenleyebilirsiniz.

b.) Mesaj ayarları : Bu bölümden kimlerin mesajının gelen kutunuza düşmesini istiyorsanız onu ayarlayabilirsiniz. Böylece istenmeyen mesajlar almamış olursunuz.

3- Aramada beni kimler bulabilir ?

Bu bölüm bulunmanızı kolaylaştırmak veya zorlaştırmak için idealdir. Kendi içerisinde 3 'e ayrılmaktadır.

a.) Kayıtlı e-posta adresi ile : Bu seçenekten facebook 'ta kayıtlı olan e-posta adresinizi aratarak sizleri kimlerin bulmasını istiyorsanız onu ayarlayabilirsiniz.

b.) Telefon numarası ile : Bu bölümde ise eğer facebook 'a telefon numaranızı kaydettiyseniz telefon numaranız facebook 'ta arandığında bulunmak isteyip istemediğinizi sormaktadır.

c.) Arama Motorlarında Bulunmak : Bu bölüm ise isminizin ve soyisiminizin google, bing ve yandex gibi arama motorlarında arandığında profilinizin bulunmasını isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Facebook Gizlilik Ayarları
Bizim ayar sayfamızın ekran görüntüsü hemen yukarıda olduğu gibidir. Burada neler yapmanız gerektiğini net bir şekilde açıkladık. Ayarlarınızı kendinize en uygun şekilde yaparak facebook 'u rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku