Teknoloji:
Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir Resimli Anlatım

Sosyal paylaşım devi  Facebook hayatımızın bir parçası vücudumuzun bir uzvu olmuş durumda bir kimlik gibi herkesin bir facebook hesabı vardır. Facebook da arkadaşlarımız ve akrabalarımız da olduğu gibi tüm büyük şirketlerin, bankaların, sosyal grupların ve bir çok sayfa ve grup mevcut durumda bu gruplara, sayfalara ve kişiler facebook arama sekmesinden ulaşabiliriz. Ancak facebook bu aramaları kaydeder ve ara sekmesine tıklayınca hemen önümüze gelir, bu durumdan çoğumuz rahatsız oluruz. İşte bu haberimizde facebook arama geçmişi nasıl silinir detaylı olarak anlatacağız.

İnternet hayatımıza girdiğinden bu yana baya bir gelişme sağladı ve adeta gizlimiz saklımız kalmadı. Nerede ne yaparsak yapalım bir şekilde bir yerlerde kaydediliyor, saklanıyor ve yedekleniyor. Vakti geldiğinde de bu veriler kimilerinin başına bela olabileceği gibi kimilerinin de aklanmasını sağlayabiliyor. Konumuz olan Facebook arama geçmişi görüntüleme ve silme, bir çok kullanıcının hem ilişkilerini mahvedebilecek hem de ilişkilerinin daha da sağlamlaştırabilecek bir özellik. Facebook'un üst kısmında yer alan arama çubuğunda yaptığınız tüm aramaların kaydını tutan Facebook, dilediğiniz zaman tüm yaptığınız aramaları görebileceğiniz bir de sayfa sunuyor. Bu sayfa çok gizli olmamasına rağmen, normal seviyede bir Facebook kullanıcısının kolayca bulabileceği bir yerde değil. Bu nedenle pek çok kullanıcı bu sayfaya nasıl erişebileceğini ya da arama geçmişini nasıl sileceğini arıyor. Biz de boş durmayarak hemen yardıma ihtiyacı olan ziyaretçilerimize yardım elini uzatıyoruz.

Facebook arama geçmişini silme çoğu yerde hayatımızı zora sokacak bilgilerden kurtarabilir. sebebine gelecek olursak artık teknoloji çağında olduğumuz için düzenli bir ilişkiye başladığınızda ilk olarak facebook hesaplarına bakılır oldu bu yüzden önceki sevgililerinizi saklamak istiyorsanız arama geçmişinizi derhal silmeniz gerekiyor. Bir diğer kullanıcı profili ise arama geçmişini silme işlemine gerek duymadan gerçekten arama geçmişinin temiz olduğunu göstererek karşısındaki kişi ile arasındaki bağları kuvvetlendirebilir.

Tehlike bununla beraber bitmiyor. Facebook arama geçmişi görüntüleme ve silme işlemi çok basit olmasına rağmen, bir şeyleri saklamak adına yapıldığında yine de başınıza bela açabilir. Bunun nedeni ise arama geçmişi sayfasında yaptığınız aramaların tamamı tarih sırasıyla gösteriliyor. Dolayısıyla sildiğiniz tarihten önceki hiç bir aramaya erişilemeyeceği için, kontrol etmek isteyen kıskanç bir sevgiliniz varsa, arama geçmişinizi temizlediğinizi anlayacaktır. Bu durumda da güzel bir dille gerekli açıklamayı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Lafı daha da dolandırmadan Facebook arama geçmişi görüntüleme ve silme işlemlerini nasıl yapacağınızı hemen anlatalım.

Öncelikle Bilgisayar üzerinden facebook arama geçmişini silelim yani facebook masaüstü sürümü için arama geçmişi nasıl silinir görelim.

1. Facebook ana sayfasını açıp giriş yapıyoruz.

2. Sayfanın En sağ üst taraftaki aşağı ok işareti tıklayı menüyü açıyoruz ve menüden Hareketler Dökümünü seçiyoruz.
3. Açılan sayfada sol tarafta bulunan menülerden yorumlar yazan kısımda daha fazla sekmesine tıklıyoruz açılan seçeneklerden Ara sekmesini tıklıyoruz.


4. Açılan sayfada üst kısımda bulunan arama kayıtlarını sil seçeneğine tıklayıp onaylıyoruz ve arama geçmişimiz siliniyor.


Şimdide mobil sürüm için arama geçmişini silinmesine birlikte göz atalım.

1. Android yada ios cihazımızda facebook uygulamamızı açıyoruz ve arama sekmesini tıklıyoruz.

2. Sağ üstde bulunan düzenle seçeneğini tıklayıp kayıtları sil diyoruz ve kayıtlar siliniyor.

Not : Mobil facebook uygulamasında arama olmadığı zaman düzenle seçeneği bulunmamaktadır.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku