Teknoloji:
Android CIA Arayan Kişinin Kim Olduğunu Bulma ve Engelleme Uygulaması iOS 2 Şubat 2016
Tanımadığınız numaralardan çağrı veya sms alıyorsanız. Numaranın sahibinin kim olduğunu bilmeden cevap vermeyi sevmeme gibi bir huyunuz var ise artık müjde !

Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarınızdan sizi arayan kişinin kim olduğunu öğrenebileceksiniz. Hatta arayan kişinin tekrar aramasını istemiyorsanız kendisini engelleyebilirsiniz.


Android ve iOS CIA Uygulaması

Bu uygulama herkesin rehberine sahiptir. Eğer sizi arayan kişi dolandırıcı ise ve herkes onu dolandırıcı diye kaydettiyse sizde de öyle görükecektir. Yani arayan kişiyi diğer insanlar hangi isimle kaydediyor ise size o şekilde gösterim yapacaktır.

Eğer sizi sadece isminiz ile kaydediyorlarsa isminiz, lakabınız ile kaydediyorlarsa lakabınız görükür. Bu uygulamayı kullanmanız için illa rehberinizi uygulama ile paylaşmanıza gerek yoktur.

Editörlerimizden birisi bu uygulamayı kullanmış ve zamanında bir kaç sorgu yapmış kendisini arayan kişilerin bilgilerini başarılı bir şekilde göstermiş dolandırıcı dediği numaralar insanları kandırmaya çalışan kişiler olduğundan ekran görüntüsü atalım.

android cia uygulaması
Ekran görüntüsünde detaylı olarak görüyorsunuz numarayı insanlar en çok hangi isimle kaydediyorsa ekranınıza o ismi getiriyor. En son arayıp sigorta yaptırmışsın kredi kartını ver diyen şahısların numarasını dolandırıcı diye kayıt etmişler.  Uygulamanın kullanımı çok basit açıyorsunuz ve numarayı sorguluyorsunuz.

Kendi numaranızı da sorgulayıp çevrenizde ki kişilerin sizi hangi isimle kayıt ettiğini görebilirsiniz.

Google Play üzerinden CIA araması yaparak uygulamaya ulaşabilirsiniz veya https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ciamedia.caller.id&hl=tr bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Aynı şekilde iOS işletim sistemli iPhone telefonlarınızdan Apple Strore üzerinden CIA diye arayıp uygulamayı edinebilirsiniz.
Anahtar Kelimeler
androidios
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku