Teknoloji:
Alexa değeri nedir ? Alexa rank nasıl düşer ve düşürme yöntemleri nelerdir ? 01.02.2016
İnternet ortamında ki hemen hemen bütün sitelere rank vererek onları belirli bir dereceye katan alexa hakkında detaylı bilgiler vermek istiyoruz. Günümüz internet reklamcılığında çok özel bir yeri olan Alexa değeri hakkında bilmedikleriniz.

Alexa Nedir ?

İnternet sitelerini http://www.alexa.com/siteinfo/ajans01.com bu örnekte göreceğiniz üzere dünya ve en çok ziyaretçi aldığı ülkeye göre sıralamaya sokan internet sitesidir.

Alexa Değeri Neye Göre Belirlenir ?

Alexa değeri siteye giren ziyaretçinin sitede durma ve sitede başka sayfalar arası geçme süresi ile alakalı bir sistemi vardır. Eğer siteye giren ziyaretçi Alexa Toolbar kullanıyor ise değerinizin düşmesinde daha da yardımcı olur.

Sitenize giren her ziyaretçiyi toolbar kullanıyor gibi göstererek rankınızı daha hızlı düşürebilirsiniz. Örnek olarak ise sağ menüde en altta bulunan alexa trafik widget 'ini gösterebiliriz.

Alexa Nedir ?

Bu tür widgetler eklendiğinde siteye giren kullanıcıların bilgisi alexaya iletilebilmektedir böylece daha hızlı bir düşüş yaşarsınız.

Alexa değeri her zaman için siteye giren ziyaretçi ile alakalı bir orantıya sahip değildir. Bir sitenin günlük 500 ziyaretçisi olur ama ziyaretçiler sitede ortalama 5 dakika kalıp sayfalar arası gezerse o site günlük ziyaretçisi 2.000 olan ama ziyaretçilerin hemen terkettiği siteden daha etkili olur.

Alexa Düşürme Hileleri

Alexa rank düşürmek için günümüzde çok sayıda program ve gruplar kurulmaktadır. En başarılısı ise webmaster forumları içerisinde oluşturulan alexa gruplarıdır.

Gruplarda ortalama 10 ile 20 kişi olur ve her biri her gün gruptaki diğer siteleri belirlenen süre kadar ziyaret ederler.

Alexa Grupları
Örnek bir alexa grubunun katılım şartları ekran görüntüsü yukarıdadır. Eğer daha büyük ekranda görüntülemek isterseniz üzerine tıklamanız yeterlidir.

Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda reklam vereceğiniz siteyi daha iyi seçebilirsiniz. Eğer sitenizin sağlıklı ve kalıcı bir ilerleyiş göstermesini istiyorsanız hiç bir hileye başvurmayınız. Sitenize giren ziyaretçilerin daha fazla sitenizde kalmasına yönelik çalışmalar yapınız yeterlidir.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku