Teknoloji:
Agar.io oyunu nasıl oynanır ? Agario telefona indiriliyor mu ? Aladağ Teknoloji Haberleri Gazetesi

Agar.io oyunu nasıl oynanır, agario cep telefonlarına indirilebiliyor mu ?

Son günlerin yeni oyun trendi olan agar.io oyununu bu yazımızda ele alıyoruz. Oyun hakkında detaylı bilgileri bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Agar.io oyunu bilgisayarınızın faresi ile oynayabildiğiniz kolay ama bir o kadar da zevkli bir oyundur. Bu oyunda kendi yuvarlak karakterinizi yönetiyorsunuz ve onu olabildiğince diğer kendinizden küçük karakterler ile besliyorsunuz.

Her yediğiniz diğer karakterler sizin büyümenize olanak sağlıyor ve daha büyük karakterler ile yarışma yapabiliyorsunuz. Bu oyunda büyüme sınırınız olmadığından dolayı agario oyununda sürekli karakterinizi beslemelisiniz.

Agar.io oyunu nasıl oynanır ? Agario telefona indiriliyor mu ?
Hemen yukarıda ekran görüntüsünde görmüş olduğunuz üzere oyuna başlarken kendinize bir nick seçmelisiniz. Biz kendimize www.ajans01.com nickini seçtik oyuna girip yapmak için " Play " bölümüne tıklamalısınız.

Agar.io oyunu nasıl oynanır ? Agario telefona indiriliyor mu ?

Hemen yukarıda gördüğünüz gibi Delpiyero nickli oyuncu bizimkisini köşeye sıkıştırdı ve kendi karakterini besleyip bizi yok etti. Oyun işte tam olarak bunlardan ibarettir.

Oyunu hemen oynamak için : http://agar.io/ adresini kullanabilirsiniz.

Agar.io oyununun oynanış videosunu youtube fenomenlerinden birisi çekmiş dilerseniz hemen aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz.Yuvarlık bir karakteri yönlendirdiğiniz browser tabanlı bir oyundur. Bukadar basit görünen oyun kısa sürede tüm dünyada bir çılgınlığa dönüştü. Peki nedir Agar.İo? Agar.İo nasıl oynanır? Agar.İo hileleri nelerdir? Oyun ciddi bir bağımlılığa neden oluyor ve oyunun neden böyle bir bağımlılık yarattığı konusunda kimsenin gerçekden bir fikri yok.  Oyun kulakdan kulağa gelerek milyonlarca kişi tarafından çok bilinen bir uygulamaya dönüştü. Agar.İo da en büyük handikap, hem  oyunda hacminizi artırmanız bekleniyor hem de hacminiz artınca kolaylıkla yeme dönüştüğünüz için oyunda ki diğer karakterler tarafındna farkedilmeniz kolaylaşıyor.  Peki bu oyunda daha başarılı olmanın kuralı nelerdir? Oyuna hakim olabilmeniz için oyundaki önemli detaylara ve ayrıntılara hakim olmanı gerekiyor. Bunun için öncelikle oyunun " show mass" denilen özelliğini açmanız gerekiyor.

100/300'den küçük kütle
 
İlk önce yapmanız gereken şey, çok hızlı bir biçimde noktaları toplayarak 100 seviyesine gelmeniz. Bunun için bölünerek toplamayı yapmamanızı onun yerine tehlikeden uzak durmanızı öneririz.
 
300/500 arası kütle
 
 Agar.İo'da  "virüs" dediğimiz tehlikeli yeşil noktalar var. Bu virüsleri doğru kullanırsanız rakiplerinize büyük bir üstünlük sağlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra, sadece yerdekileri yiyerek büyümeniz çok doğru değil, avlanmaya başlamalısınız. Bunun için kütlesi çok düşük oyuncuları gözünüze kestirmeyin. İşinize yaramayacaktır. Bunların kullanımı hakkında detaylı bilgi aşağıda:
 
Oyunda “virüs” olarak adlandırılan yeşil noktalar. Bunların doğru şekilde kullanırsanız rakiplerinize büyük üstünlük sağlayabilirsiniz. Daha hızlı büyümek istiyorsanız, iki yol denemelisiniz. Diğer oyuncuları bölünme yoluyla yutmak ya da bölünmüş oyuncuları avlamaya çalışmak. Bu noktada güçlü oyuncuları takip edin. Bu oyuncular bazı durumlarda çok hızlı bölündükleri için sizin yutabileceğiniz boyuta ineceklerdir. Ayrıca bu noktada çok agresif hareket etmeyin ve hedeflerinizi doğru seçmeye çalışın. Unutmayın bir sonraki aşamaya geçmesi en zor olan oyuncular kütlerleri 200/500 arasında olanlardır. Çünkü bu hacimle diğer oyuncuların dikkatni çekmeye başlarsınız. Ara sıra uygulabileceğiniz farklı bir taktik ise sizden daha büyük kütleye sahip rakip oyuncuları bölmeye çalışarak onları tamamen yutmaktır.Bu konuda yapabileceğiniz en kolay şey; onlar sizin peşinizdeyken, yerde duran yeşil noktaları defansit olarak kullanmanız. 150/200 kütleye sahip bir oyuncu bu viruslere çarparsa parçalarına ayrılacağından bu parçaları kolaylıkla toplayabilirsiniz..
 
2000/5000 kütle (devasa kütle)
 
Bu kütleyle oyunda kral gibisiniz.Artık sizden daha büyük pek bir rakibiniz yok ve haritada ilk 10 sıralamasında bulunuyorsunuz. Bu aşamada artık tamamen defansif bir yöntem uyguluyor olmanız gerekiyor ve en önemlisi yerdeki virüslere çok dikkat edin. Parçalarınıza bölünmediğiniz sürece sizi yutabilecek rakibiniz yok ve haraket kabiliyetiniz nerdeyse yok denecek kadar az olduğu için avlanmanız da imkansız. Bu noktada şunları yapmalısınız:
 
Güçlü bir savunmaya sahipseniz oyunda çok başarılı olabilirsiniz.

Başarılı olabilmeniz için; nereye doğru ve nasıl hareket ettiğinizin bilincinde olun. 

Haritanın köşelerini iyi öğrenin, sakın köşeye sıkışmayın

Gereksiz yere, agresif veya aç gözlü oynamayın. Agar.io dünyasında birçok oyuncu avlanmaya çalışırken bölündüğü için yutulmaktadır.

Hızınızı doğru şekilde kullanın. Sizden daha  büyük rakiplerinize göre her zaman daha hızlı olduğunuz için rakibiniz sizi bölünerek yutmadığı sürece kesinlikle yakalayamaz.

Kaçamayacağınızı tamamen anladığınız bir anda yapabileceğiniz iki  şey mevcut. Kütlenizi bölüp en kötü ihtimalle yarı yarıya ya da kütlenizin bir kısmını kurtarmak veya, kütle atarak hızlanmaya çalışmak.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seo Ajansı SEOinno
Türkiye’nin internet kullanımının sürekli olarak arttığından bahsediliyor. Bu haberlerde herhangi bir...

Haberi Oku