Siyaset:
Yılmaz: 'O koltuğun sahibi Bahçeli değil Türk milletidir'

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştiren Ahmet Reyiz Yılmaz, “ Bahçeli Allah'tan gelen uyarıyı dikkate almalı. O koltuğun sahibi Bahçeli değil Türk milletidir. Kongreyi derhal toplamak zorundadır. Bahçeli'nin Türkiye'yi çaresiz bırakmaya hakkı yok. Derhal çekilmelidir . Bahçeli çekilirse Türkiye de erken seçim kaçınılmaz olur. Bu şartlar altında vatandaşın tercihleri değişmez. Bir an önce MHP Bahçeli'den kurtulmalıdır. Bahçeli'nin tutumu artık bir işgal varlığını ortaya koymaktadır” dedi.

Yılmaz, “Devlet Bahçeli tarafından ortaya konulan politikalar ve sadece MHP üzerinde bir işgal oluşturma sevdası bu milleti canından bezdirmiştir. Hala direniyor olması ise abesle iştigale dönüşmüş bir yüzsüzlüğe varmaktadır. Allah Bahçeli'yi son rahatsızlığı ile uyarmıştır. Koltuğu bırakmaması ve çekilmemesi ya da bir kongre sürecinin önünü tıkaması halinde bu uyarıları daha da ciddiye alması gerekebilir. Zira bir milletin kaderini bu kadar ihtirası bir şekilde engellemeye hiç kimsenin hakkı olamaz” ifadesini kullandı.

“MHP'Yİ PARTİ OLMAKTAN ÇIKARDILAR”
Ahmet Reyiz Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bahçeli ve 17 yıllık yönetimi bu memleket için zerre-i miskal bir şey üretmemiştir. Bu yapı değil ülke yönetmek hiçbir siyasi projenin kurucusu da olamaz. Basiretsiz ve sadece MHP tabanı üzerinde baskı ve işgal oluşturan bu kısır döngü muhakkak suretle değişmelidir. Bahçeli'nin tutumu ağzına tat vermiş bir memeyi bırakmayan çocuğun durumu ile aynıdır. Tek gayesi kendilerini iyi hissettiren MHP yönetimini gayrı meşru yollarla elde tutmaya çalışmak olan bu anlayış adeta sütten kesilmek istemeyen çocuk gibi davranmaktadır.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Numan Kurtulmuş'dan Avrupa Birliği ve...
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bugün Sabah Namazı Sonrası Gündeme Dair Açıklamalarda Bulunarak...

Haberi Oku