Siyaset:
İnce üyelik teklifini reddetti

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Meclisi (PM) Üyeliği teklifine ilişkin, "Yönetim anlayışı aynı olduğu sürece oradan bir başarı çıkmayacağını düşünüyorum. İddiamın arkasındayım böyle bir görevi tabii ki kabul etmedim. Çünkü başarılı olunamaz bu yapıda" dedi.
 

CHP 35. Olağan Kongresi Ankara Arena Spor Salonu'nda devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan Yardımcılığı ve PM Üyeliği teklif ettiği konuşulan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, basın mensuplarının sorularını cevapladı. İnce teklife ilişkin şunları kaydetti:

“Doğru yani yönetim anlayışı aynı olduğu sürece oradan bir başarı çıkmayacağını düşünüyorum. Türkiye terörden ağlarken, her gün şehitlerimiz gelirken, çocuklarımız ölürken, sokağa çıkma yasakları varken, CHP bir çözüm olması lazım, bir umut olması lazım. Ben o umudu çözümü göremiyorum, yani ben değişim ruhunu da görmüyorum yakalayamıyorum. Ben 25 senedir bu kurultaya gelen birisiyim. 25-26 yaşlarındayken Kurultay delegesi olarak bulundum. İl başkanı olarak bulundum. 14 yıldır milletvekiliyim, milletvekili olarak bulundum. O heyecanı ben görmüyorum. İddiamın arkasındayım, böyle bir görevi tabii ki kabul etmedim. Çünkü başarılı olunamaz bu yapıda süreç devam ediyor."

"Tek aday olarak yarışacak Kılıçdaroğlu, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna İnce, "Şimdi aday olabilirdik ama demokrasicilik oyununun bir parçası olmak istemedim ama iddiamdan vazgeçmiş değilim, iddiamın arkasındayım, onu gerçekleştireceğiz hep birlikte. Fazla sürmez” ifadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Numan Kurtulmuş'dan Avrupa Birliği ve...
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bugün Sabah Namazı Sonrası Gündeme Dair Açıklamalarda Bulunarak...

Haberi Oku