Siyaset:
Bakan Tüfenkci, Antrepolarda incelemelerde bulundu

İlk olarak 117 bin metrekare alanda 200 bin ton kapasiteli antrepoyu gezen Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler, firma sahibi Süleyman Taşkın'dan tesisin işleyişi hakkında bilgi aldı. Firma olarak bu tesiste 2010 yılından bu yana gümrüklü ve gümrüksüz depolarla faaliyet gösterdiklerini ve yeni projelerle kendilerini yenileyerek yıllık 1 milyar liranın üzerinde işlem hacmine kavuştuklarını söyledi.

Ardından 40 bin metrekarelik alanda bakliyat ve hububat paketleme, depolama ve gümrükleme işlemleri yapan bir antrepoda incelemelerde bulunan Bakan Tüfenkci, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Memiş'ten de ithalat, ihracat ve diğer faaliyetler hakkında bilgi aldı. Firmanın 2005 yılından bu yana, 25 bin ton kapasiteli silo ile birlikte toplamda 40 bin ton kapasiteli depolama alanı ile faaliyet gösterdiğini, tesiste paketlenen ürünlerin ise 69 ülkeye ihraç edildiğini ifade eden Memiş, 170 kişiye de istihdam sağlandığını söyledi.
Son olarak kullandığı ileri teknoloji ile gümrüklü ve gümrüksüz soğuk hava ve kuru depolarıyla her türlü ürünü dünya standartlarında depolayabilen bir tesiste incelemelerde bulunan Bakan Tüfenkci, firma sahibi Veysel Memiş'ten bilgi aldı. Veysel Memiş, gıda sanayi, kimya sanayi, inşaat yapı sanayi, tekstil sanayi, kağıt sanayi, elektronik ve otomotiv yan sanayi ve daha birçok sektöre hizmet verdiklerini belirtti. Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler, antreponun kamera ve güvenlik sistemini yakından incelemesiyle program sona erdi.
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Numan Kurtulmuş'dan Avrupa Birliği ve...
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bugün Sabah Namazı Sonrası Gündeme Dair Açıklamalarda Bulunarak...

Haberi Oku