Siyaset:
Bakan Eroğlu, Düzce'ye müjdelerle geldi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen temel atma merasiminde konuşan Bakan Eroğlu, 19 yatırım müjdesinin yanında 2 proje için daha söz verdi. AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin'in talebi üzerine 2 köprünün yapılması için talimat verdi. Eroğlu, İl Başkanı Hikmet Keskin ile aynı mahalleden olduğunu belirterek, “Karacahacımusa Mahallesindeniz. Başkanımız 2 köprüye ihtiyacımız var dedi. Mahalleli olarak güzel bir proje yapacağız. Sözümüz söz” diye konuştu.

DÜZCE'Yİ DÜNYAYA TANITACAĞIZ
Bakan Eroğlu Düzce ile gönül bağının olduğunu belirterek 12 Kasım Düzce depremindeki bir anısını anlattı. Üşüyen bir depremzedeye giydiği paltosunu vererek mutluluğuna ortak olduğunu söyledi.
Düzce'nin önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, “Düzce saklı bir bahçe gibi. Ama tanınmıyor. Önce tabiat master planı hazırlayacağız. Doğal güzelliklerini, şelalelerini tüm Türkiye'ye ve dünyaya tanıtacağız” dedi.
Düzce'ye 19 müjde ile geldiğini ancak bu sayının 24'e çıktığını belirtti. DSİ'nin yapacağı 2 projenin çok önemli olduğunu kaydeden Eroğlu, Uğur Suyu üzerine yapılacak baraj ile Düzce Ovasına sulama tesisi yapacaklarını söyledi. Akçakoca barajı için kesin tarih vererek “Barajı Nisan ayı sonunda saat 16.59'da bitireceğiz” dedi. Bakan ayrıca yapılan ve yapılacak olan proje sayısının 48'e yükseldiğini Düzce'nin 81 olan plaka sayısına yaklaştıklarını belirtti.
Tören merasiminde konuşan Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü, en güzel çalıştıkları kurumların başında Orman ve Su İşleri Bakanlığının geldiğini vurguladı. Özlü, tesislerin hayırlı olmasını diledi.
Düzce Valisi Ali Fidan da Bakan Eroğlu'nun Düzce ile çok yakından ilgilenerek destek verdiğini ifade ederek, yatırımlar adına ve projelerde emeği geçenlere teşekkür etti. Tesislerin hayırlı olmasını temenni etti.
Konuşmaların ardından Bakan Veysel Eroğlu beraberindeki protokol ile DSİ'ye ait Akçakoca Barajı İçmesuyu İsale Hattı ile 4 adet taşkın koruma tesisinin temeli için butona bastı. Temel atma töreninde Akçakoca Barajı içme suyu isale hattı, Büyük Melen çayı Islahı 2. Kısım, Kaynaşmı ilçe merkezi yan dereleri, Uğur Deresi ıslahı ikmali, Gölyaka Aksu Deresi ıslahı ikmali projelerinin temeli atıldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Numan Kurtulmuş'dan Avrupa Birliği ve...
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bugün Sabah Namazı Sonrası Gündeme Dair Açıklamalarda Bulunarak...

Haberi Oku