Sağlık:
Üniversiteden Kansere Dikkat Çeken Etkinlik

Dünyada her yıl 12.7 milyon insana tanısı konulan ve her yıl milyonlarca ölüme neden olan kanserle ilgili olarak, İstanbul Kültür Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü “Dünya Kanser Günü 2016 “ kapsamında uluslararası bir etkinlikte yer alacak.

İstanbul Kültür Üniversitesi'nden yapılan açıklamada; “Dünyada her yıl 12.7 milyon insana kanser tanısı konmakta ve 7.6 milyonu kanserden ölmektedir. Kanserde en hızlı artış ise ülkemizin de içinde bulunduğu düşük ve orta gelirli ülkelerde olmaktadır. Kansere karşı her zamankinden daha uyumlu ve koordineli bir mücadeleye gerek bulunmaktadır. Biz Dünya Kanser Gününde, kanserle mücadele etmek ve bu konuda mesajları yaymak için daha büyük bir platform sunarak rol oynayabileceğimizi düşünüyoruz.

Dünya Kanser Günü, Kanser hakkında bilgilerimizi artırmak, yanlış bilinenleri düzeltmek amacı ile dünyada ortak bir ses çıkarmak için çok iyi bir fırsat. Yanlış bilinenlere karşı doğru ve gerçeği kanıtlarıyla öğrenmemiz gerek.

İstanbul Kültür Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü olarak 4 Şubat “Dünya Kanser Günü 2016 “ kapsamında uluslararası bir etkinlikte yer almaktayız. Bu amaçla ekteki linklerde Kültür Üniversitesi olarak kanserle ilgili farkındalık oluşturma etkinliği içinde dünya haritası üzerinde yer aldık. Bununla ilgili olarak üniversitemizde 4 Şubat 2016 Perşembe günü Saat 14.00 de kanser ile ilgili olarak farkındalık yaratmaya yönelik Amerikan Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Kerim Kaban ve ekibimiz tarafından 45 dakikalık bir bilinçlendirme konuşması ve ardından da 30 dakikalık interaktif bir oturum organize etmeyi planladık. Konu ile ilgili broşürler bu etkinlik sırasında katılımcılara iletilerek bu aktivitemizin hedefine ulaşmasını güçlendirmeyi amaçlıyoruz.” denildi.
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

LİPO MAGNET FAYDALARI
Zayıflamak isteyenlerin dostu Lipo Magnet ile sizler de kolaylıkla istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Haberi Oku