Sağlık:
EVLAT EDİNME Mİ DONASYON MU?

Her aile çocuk sahibi olmak ister ancak bazen bu mümkün olmayabilir. Anne ya da baba adayının etkin olmayan eşey hücreleri sonucunda başa gelen bu durum çoğunlukla tedavi edilebilir. Ülkemizde bu konuda hizmet sunan birçok özel hastane ve klinik bulunmaktadır. Genel olarak ilaç tedavisi üzerine kurulmuş bir uygulama sonucunda kişiler çocuk sahibi olabilir. Ancak bu durum her zaman işlemez. Yani uygulanan tedavi ne olursa olsun anne ya da baba adayı bu tedaviye olumlu yanıt vermeyebilir. O durumda da aile hala çocuk sahibi olmak istiyorsa evlat edinme yöntemi önerilir. Ebeveynleri hakkında hiçbir bilginiz olmadığı bir çocuğu ailenize katmanın da ileriki dönemlerde sıkıntı yaratabilen sonuçları görülebilir. Bu noktada özellikle Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin faydalı çözümleri olmaktadır.

Uzman ekipleriyle hizmet veren Kıbrıs’taki klinikler evlat edinme yönteminden daha farklı bir yöntemle çocuk sahibi olmanızı sağlarlar. Anne ya da baba adayından hangisinde infertilite sorunu varsa ona göre çözüm üretirler ve donör aracılığı ile çiftin çocuk sahibi olmasını sağlarlar. Bir bebeğin genetik özelliklerinin yarısı anneden diğer yarısı da babadan geldiği için bu yöntemde en azından çiftlerden birinin genetik etkisi olacağı doğacak çocuğu daha fazla aileye ait yapacaktır. Ayrıca donör seçme hakkı olduğundan mükemmel özelliklere sahip yumurta ya da sperm hücreleriyle işlemin yapılması talep edilebilir. Eğer her iki kişide de sorun varsa o zaman da embriyo donasyon yöntemiyle yumurta ve sperm dönerlerden alınarak anne vücuduna verilir.

Kıbrıs’ta uygulanan ve %70 başarı şansına sahip olan bu uygulamanın bir avantajı da annenin normal bir hamilelik geçiriyor olmasıdır. Doğal olarak bu süreçte bebekle duygusal bağ kurması nedeniyle ileride oluşacak psikolojik travmaların önüne geçilmiş olunur. Ancak yine de hem evlat edinen hem de bu yöntemle çocuk sahibi olan bireylerin uzman bir psikolog tarafından sürekli destek görmesi sağlıklı olacaktır. Kıbrıs’ta uygulanan bu yöntem sayesinde isterseniz cinsiyet seçimi bile yapabilirsiniz. Bebek üzerinde daha doğmadan kontrol sahibi olmak için ideal bir uygulamadır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

LİPO MAGNET FAYDALARI
Zayıflamak isteyenlerin dostu Lipo Magnet ile sizler de kolaylıkla istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Haberi Oku