Sağlık:
Dile estetikten ne dilersen

Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahide uygulanan son teknoloji ve trend uygulamaları anlattı. Eskiden estetik cerrahinin özellikle sahne veya ekran önünde yer alan isimlerin yaptırdıkları bir tıp dalı olduğunu söyleyen Cihantimur, ‘'Ancak estetik, artık ev hanımından, gençlere, iş adamından çalışan kadınlara kadar halkın tüm kesiminin ilgi alanına giriyor. Temelde estetik kaygı yaşadıkları bölgeleri düzeltmek için ve özgüvenlerini sarsan, kendilerini sonrasında daha iyi hissedeceklerini düşündükleri operasyonlara yöneliyorlar. En basit anlatımıyla, yaz sonrası cildinde oluşan leke sorununu çözümlemek için estetik medikal uygulamalardan faydalanıyorlar çünkü ufak bir uygulama ile artık çözüm sağlayabileceklerinin ve aynalara gülümseyerek bakabileceklerinin farkındalar'' diye konuştu.


YERLEŞMEDEN ÖNLEM AL
“Estetik cerrahi ve medikal uygulamaların en fazla ilgilendiği alanlardan birisi yaşlanma belirtileridir. İnsanlar artık 30'lu yaşlardan itibaren ciltlerinde oluşan bu form kaybının önüne geçmek istiyorlar. Bunun için cerrahiden evvel, medikal uygulamalara yöneliyorlar çünkü bu şekilde kırışıklıklar yerleşmeden önlem almak ve yaşlılık belirtilerini öteye itmek mümkün. Bunun için başta Örümcek Ağı estetiği, Ultraterapi, secret, ütüleme gibi uygulamalar yapılıyor. Yüz bölgesinde yine, botoks, gözaltı ışık dolgusu, dudak dolgusu gibi uygulamalar da yapılabilir” açıklamasında bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, birincil amacın her zaman doğallıktan çıkmadan, aslına uygun ama kontürü belirgin hale getiren uygulamalar olması gerektiğinin altını çizdi.

DAHA AZ İZ, DAHA AZ ACI
Gelişen teknolojinin estetik cerrahiye en büyük katkısının bireylerin daha az acı çekmesi ve bedenlerinde daha az iz kalması konusunda olduğunu belirten Cihatimur, ‘'Burun estetiğinde dahi, pratik tekniklerle, kemik kırmadan, ufak törpülemelerle ve burun ucunu kaldırarak yeniden şekil vermeyi amaçlıyoruz. Kepçe kulak estetiğinde cerrahiden önce, medikal iplerle kulağa yeniden açı verebilmeyi planlıyoruz. Kök hücre bugün cerrahide en büyük kozumuz, hemen her gençleştirme ameliyatımda mutlaka kök hücrenin avantajlarını kullanıyorum. Söz gelimi göğüs veya kalça büyütmede de aynı şekilde kök hücreden zengin yağ transferi uygulaması, yabancı bir cismin yerleştirilmesinden çok daha fazla fayda sağlıyor. Kök hücre yenilenmeyi hızlandırıyor, sosyal hayata dönüşü kolaylaştırıyor, görüntü olarak en doğal formu kazandırıyor. Bu şekliyle artık insanlar diledikleri her zaman estetik cerrahiden yardım alabileceklerini biliyorlar'' dedi ve “Dile estetikten ne dilersen ve kendini iyi hisset” sözleriyle konuşmasını noktaladı.
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

LİPO MAGNET FAYDALARI
Zayıflamak isteyenlerin dostu Lipo Magnet ile sizler de kolaylıkla istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Haberi Oku