Sağlık:
Burun Estetiği Ameliyatları Dünyada En Fazla Yapılan Ameliyattır!

 Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti) bir burun düzeltme estetiğidir. Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatlarından kasıt dışarıdan belli olmayan doğal ve estetik burunlardır. Bu operasyonlarda aynı zamanda nefes alma problemleride düzeltilerek sağlık açısından son derece fonksiyonelliği olan burunlar ortaya çıkartmaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) ameliyatlarında burun kemiklerine ve kıkırdaklarına yönelik yapılan işlemlerde nefes alıp vermeye engel olan eğrilikler bu operayonda giderilir. Eğriliklerin giderilmesi aynı zamanda dışarıdan daha düzgün ve olması gereken bir burun şeklinide ortaya çıkaracaktır. Burun Estetiği (Rinoplasti) ameliyatları bir burun küçültme ameliyatı değildir. Kişinin yüz hatlarına uygun olan gerek büyütme, gerek küçültme, gerekse de yanlızca düzeltme uygulamalarının gerçekleştirildiği bir ameliyattır.

Dünyada bu ameliyatı olmak isteyen hastaların bir çoğu estetik, bir çoğu yanlızca sağlık bir çoğuda hem sağlık hemde estetik gözüyle bu operasyona bakmaktadırlar. Bu olgulardan da anlaşılacağı gibi Burun Estetiği (Rinoplasti) operasyonları yanlızca estetik amaçlı yapılan işlemler değillerdir. Burun organı yüzün tam ortasında estetik açıdan son derece önemli bir organ olmasının yanı sıra fonksiyonelliği ve hayatsal faaliyetleri bakımından da önem arz eden bir duyu organımızdır. yapılacak operasyonlarda burnun bu fonksiyonu kesinlikle göz ardı edilemeyacaktir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) ameliyatları öncesinde ameliyat sonuçlarına yönelik bir çok önlem alınmalıdır. Bu önlemlerin başında ise doktor seçimi gelmektedir. Bir çok hasta yanlızca fiyatlar nedeni ile bu konuda daha az deneyimi olan doktorları tercih etmektedir. Eğer bir hasta burun estetiği ameliyatına karar vermiş ise onun için burun ameliyatının maliyeti en son aşamada olmalıdır. Doktor seçimi, doktorunuz ile anlaşmanız, ameliyattan istek ve beklentilerinizi rahat bir şekilde konuşmanız, sizi anladığını bilmeniz çok önemli etkenlerdir. Doktorunuzla mutlaka daha önce yapmış olduğu estetik ameliyatlar üzerine konuşunuz ve daha önce yapmış olduğu hastaların resimlerini bilgilerini isteyiniz. Bu sizin en doğal hakkınızdır. Burun estetiği fiyatları bu bilgileri vermek istemeyen doktorlardan, güveninizi sarsacak haraketler karşısında kesinlikle ameliyat olmayınız.

Dokorunuza ameliyat öncesinde kullanmış olduğunuz ilaçların bir listesini veriniz. Sigara alkol gibi alışkanlıklarınızı en az 1 ay öncesinden kesmelisiniz.

Unutmayınız ki Burun Estetiği (Rinoplasti) ameliyatları bir düzeltme operasyonlarıdır. Bir başkasına yakışan çok güzel bir burun sizin yüzünüze kesinlike olmayacaktır. Bu beklentilerle burun estetiği ameliyatı olmaya karar veren hastalar ameliyat sonrasında büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilirler. Gerçekçi beklentiler içerisinde olan ve burun estetiği ameliyatında yapılabileceklere kanaat getiren hastalar bu operasyondan son derece mutlu bir şekilde ayrılacaklardır.

Burun Estetiği Ameliyatları Dünyada En Fazla Yapılan Ameliyattır!!

Dünyada en fazla yapılan ameliyatlar sıralamasında başı çeken burun estetiği ameliyatları Türkiyede de en sık yapılan operasonlardan.. Türk insanının anadolu yapısı burun özelliklerine de yansımıştır. Çıkıntılı bir burun hem erkek hastalarda hemde bayan hastalarda yüz ile orantısız bulunmakta ve bu orantısızlığı hastalar burun estetiği ameliyatları ile düzelttirmektedirler.

Burun estetiği ameliyatları hastanın durumuna ve yapısına bağlı olarak 2 – 3 saat kadar sürmektedir. Bazen bu süre yapılan işlemlere bağlı olarak artmaktadır. Ameliyat sonrasında ağrı, sızı veya kanama gibi etkiler artık gözlemlenmemekte oluşabilen ufak morarmalar ve şişlikler 2 hafta içerisinde tamamen kaybolmaktadır. Asıl burun şeklinin ortaya çıkması ise 6 ay kadar bir zaman almaktadır.

Kaş Kaldırma Estetik Ameliyatları

Gözlerle verilen ifadeleri tamamlayan yegane unsur, kaştır. Kaşlar, gözlerin üzerinde yer alarak, bakışlarla birlikte ruh halinin dışarıya yansıtılmasını sağlarlar. Estetik cerrahi açısından, yüz bölgesinde bulunan önemli değerlerdendir.

Geçen yıllar içerisinde, cilt dokuları gevşedikçe yer çekiminin de etkisiyle kaşlar da sarkmaya başlar. Kaş estetiği operasyonu, bir yandan, yüzde oluşan, yılların verdiği bu deformasyonların düzeltilmesi için uygulanırken diğer yandan da kaş şeklindeki farklılıkların, bireyin yüzüne olumsuz olarak verdiği ifadeler bulunmaktaysa, bunların giderilmesini sağlamak amaçlı olarak da kullanılmaktadır.

Kaşların konumundan kaynaklanan olumsuz ifade giderildiği takdirde, birey kendini, daha canlı, daha genç hissedecek, kendinden daha emin bir görünüm kazanacaktır. Kaş kaldırma operasyonu için hastanede kalınmasına gerek yoktur, aynı gün evinize dönebilirsiniz. Bu operasyon genelde lokal anestezi altında uygulanır. Ancak hasta, başka bir operasyon daha geçirecek ise ya da özel olarak tercih ediyorsa, genel anestezi de yapılabilir.

Estetik operasyon sırasında, kaşların kaldırılması istenilen doğrultu üzerinde bulunan, saçların içinden birkaç santimlik kesi içinden girerek kaşların altındaki dokuları serbestleştirerek yukarıya doğru gerdirilir. Operasyonun ardından rahatsızlık verecek derecede ağrı olmaz, hasta günlük hayatına hemen dönebilir. Ancak banyo yapmak için iki gün boyunca beklemelidir. Kendi kendine eriyen dikiş kullanılan operasyonlarda, dikişleri aldırma gibi bir durum söz konusu değildir.

Estetik ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için, izler saçların içinde kalarak, dışarıdan bakıldığında görünmez. Bu operasyon sayesinde, daha genç bir görünüm, daha canlı ve etkileyici bakışlar kazanılmaktadır.

Meme Başı Estetik Ameliyatları

Göğsünüzün şekli ve ucu hoşunuza gitmiyorsa ve sizi rahatsız ediyorsa estetik yaptırarak göğsünüzü istediğiniz şekle sokabilirsiniz.

Meme başı estetiği çok kısa ve kolaydır. Meme uçları hoşuna gitmeyen veya meme ucunun sağlığı olmadığı hissedenler doktor kontrolüne giderek memelerini istedikleri şekillere rahatlıkla sokabilirler. Meme uçlarında çöküklük veya çıkıntılık varsa bunları meme ucu estetiği ile halledebilirsiniz.

Meme ucu estetiği ayrıca meme kanseri nedeniyle memesi alınan hastalarda yeniden meme ucu ve halkasının yapılması konusun da içermektedir. Bunun için hastanın diğer memesinden ya da vücudun başka bir bölgesinden alınan deri yaması kullanılmaktadır.

Meme ucu tedavilerinin yapılması için süt kanallarının iptal edilmesi gerekmektedir. Çünkü meme ucu gömülü olmasının en sık nedeni süt kanallarının sebep olduğu çekilmedir.

Kulak Estetik

Sizinde kulaklarınızda sarkmalar ve çirkin bir görünüm varsa bu sorunu kulak estetik ameliyatı ile sorun olmaktan çıkartabilirsiniz.

Kepçe kulak birçok kişide mevcut bir durumdur ve tıp biliminin gelişmesi sonucu artık bu sorunlar halledilebilir bir konuma gelmiştir. Sizde bir estetik ameliyatı ile kulaklarınızda istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Kulağın kepçe görünüşünün nedeni daha anne karnındayken bebeğin anne karnında yanlış duruşu veya uyku esnasında yanlış yatıştan dolayı oluşan bir görünümdür. Sizde kulağınızın görünüşünden oldukça rahatsızlık duyuyor bu durum sizi psikolojik olarak olumsuz etkiliyorsa kulak estetiği ameliyatı ile bu sorunu halledebilirsiniz.

Estetik kulak ameliyatı kulağın arka kısmından yapılmakta ve fazlalık olan kıkırdakların alınarak tekrar dikiş atılması ile yapılan bir ameliyattır.

Op. Dr Teoman Doğan
http://www.teomandogan.com.tr
https://www.instagram.com/drteomandogan/

Yurt dışında 2016 yılında popüler olan estetik operasyonlar

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

LİPO MAGNET FAYDALARI
Zayıflamak isteyenlerin dostu Lipo Magnet ile sizler de kolaylıkla istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Haberi Oku