Sağlık:
BEL VE BOYUN FITIĞINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Son zamanlarda çok sayıda hastaların bel ve boyun fıtığı şikâyeti ile sıkça karşılaşan hastalar bu duruma bir çare bulmanın arayışı peşine düşmektedir. Marmara Ağrı Merkezi ile fıtık tedavileri uygun biçimlerde yapılmaktadır. Bel ve boyun fıtığı yaşayan hastalarda fiziksel ağrıların yanı sıra psikolojik olarak da çok etkilenmektedirler. Bu durumda oluşan bu sıkıntılı duruma uygun teknoloji ve tedavi yöntemleri ile başarılı bir sonuca ulaşmaları mümkündür. En hareketli bölgeler olan bel ve boyun bölgelerinde fıtık olasılığının en çok gelişen bölgesidir. Bel ve boyun fıtığı rahatsızlığı yaşayan hastalar hem iş gücü kaybına neden olmakta hem de ekonomik olarak hastaları zarar uğratmaktadır.

Günümüzde insanların yüzde 80’i bel ve boyun fıtığı şikâyeti ile karşılaşmaktadır ve bu konuda boyun fıtığı tedavisi yaygın olarak yapılmaktadır. Bu durum kimi insanlarda çalıştığı ağır şartlardaki iş koşullarından meydana gelmektedir. Ani bel ve boyun ağrıları ara ara gelip geçici olabilir ancak bu durumda tekrarlama ar meydana gelebilir. Yaşanan bel ve boyun ağrılarını daima fıtığa bağlı olmayabilir. Sinir sıkışmasından hariç bel ve boyun omurgalarına aşırı yüklenme yapılmasından da oluşan ağrılarda olabilir bunlar fıtık ağrılar değildir. Bel ve boyun fıtığı genel de düzensiz hareketler ve ağır bir cisim kaldırması sonucunda sinir sıkışması durumunun oluşmaktadır. Bu durumu kesin bir şekilde fıtık olarak nitelendirmek genel olarak bacaklarda ve kollarda uyuşmalar ve şiddetli ağrılar bacaklardaki kollardaki hareketlilik kısmını kısıtlamak bel ve boyun fıtığı olduğunuzun göstergesidir.

Bel fıtığı genelde oturarak çalışan ve ağır iş gücü olan işlerde genelde rastlanmaktadır. Kimi zaman insanların dengesiz bir şekilde eğilip kalmaları dahi bel ve boyun fıtığına davetiye çıkarmaktadır. Bu konuda bilinmesi gereken bir cismi yerden kaldırırken dahi dizlerin üzerine çökülerek ayaklardan ta destek alınarak yapıldığında bu türü durumla karşı karşıya kalmazsınız. Stresli bir yaşamı ve düzensiz bir beslenme yaşamı olan kişilerde bel ve boyun fıtığına yakalanma riski çok yüksektir.  Sigara ve alkol kullanan kişilerde de bu duruma rastlamak mümkündür. Bel ve boyun fıtığı yaşayan hastalar genel olarak aileden de kaynaklı olan bir hastalık durumudur.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

LİPO MAGNET FAYDALARI
Zayıflamak isteyenlerin dostu Lipo Magnet ile sizler de kolaylıkla istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Haberi Oku