Sağlık:
BEL FITIĞINDA AMELİYATSIZ TEDAVİ:  EPİDURAL ENJEKSİYON

 

İnsanların birçoğu yaşam kalitesini düşüren bel ağrılarından yakınmaktadırlar. Ağrının kaynağı tespit edilip tedavi edilemediği sürece de insanlar çok defa bu ağrıyla güne başlamakta ve bu ağrıyla günü bitirmektedirler. Klasik bilimsel yöntemlerle şifa geleceğini bekleyen birçok hasta, gerçek tedavi yönteminden uzak ağrılı günler geçirmektedir. Belde meydana gelen her ağrının fıtıklaşma belirtisi olmayacağı bir gerçektir. Peki bel fıtığı nedir, sorusuna öncelikle açıklık getirelim. Belimizde var olan beş adet omurgadan birinin veya birkaçının arasındaki kıkırdağın yırtılıp taşması veya yerinden kayması sebebiyle omurilik kanalı içine doğru girmesi ve bu nedenle de omuriliğe veya bacağa giden sinirlere baskı yapmasına bel fıtığı denir.

                Aşırı kilo (obezite) bel fıtığının en temel nedenlerinden biridir.  Hareketsizlik, omurilik fizyolojisinin dışında hareketler yapma, ağır fiziksel hareket içeren sektörlerde uzun yıllar çalışmak vb. bel fıtığının risk faktörleri arasında sayılabilir. Genellikle belde ve bacaklarda kuvvetli ağrı, kuvvetsizlik gibi şikayetlerle kendini gösteren bel fıtığı, modern tanı yöntemleri ile kolaylıkla teşhis edilebilmektedir. Marmara Ağrı Merkezi olarak bizler, hastamızın şikayetlerini, öyküsünü ve tanı sonuçlarını dikkate alarak hastamıza özel tedavi metotları uyguluyoruz. Bizler tedavi yöntemlerinin herkese göre aynı olmadığının bilincinde olan sağlıkçılar olarak her hastamızın özel olduğu inancıyla  hastamızın hastalık profiline uygun tedavi yöntemlerini kendisine sunuyoruz.

      Marmara Ağrı Merkezinde hastalarımızın bel fıtığı derecelerine bakarak başlangıç aşamasında ilaç, egzersiz; ilerleyen aşamalarda fizik tedavi;ilaç veya fizik tedavi ile sonuç alamamış ama acil cerrahi müdahale de gerekmeyen hastalarda,yurt içinde ve yurt dışında giderek daha çok kullanılan ameliyatsız bel fıtığı tedavisi olan Epidural Enjeksiyonu hastalarımıza uyguluyoruz. Bu yöntem, özel işlem odasında özel bir görüntüleme merkezi olan floroskopiile yapılmaktadır. Hastanın acı duymasını engellemek amacıyla lokal anestezi uygulanır. 10-15 dakikalık bu işlemde hastamıza ilaç kombinasyonu enjekte edilir ve fıtık dokusunun küçülmesi sağlanır. Bu küçülme başladıkça hastanın ağrı, güçsüzlük vbşikayetleri de son bulacaktır. Bilimsel ve güvenilir bir yöntem olan Epidural Enjeksiyonu yöntemimizle hastamız aktif yaşamına iki gün gibi kısa bir sürede dönebilmektedir. Siz de bel ağrılarınızla vedalaşmak istiyorsanız, bizi arayınız.

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

LİPO MAGNET FAYDALARI
Zayıflamak isteyenlerin dostu Lipo Magnet ile sizler de kolaylıkla istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Haberi Oku