Nisan Yağmurunun Şifası


Rasulullah Hz. Muhammed (s.a.â) Efendimiz buyurdu ki;

"Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-ı Hakka yemin ederim ki, çocuğu olmayan bir erkek, bu sudan hanımına içirirse, Allahu Teâla'nın izni ile hanımı hamile kalır, başı ağrıyan biri bu sudan içerse şifa bulur. İçen kimsenin balgamını keser. Rüzgar ona zarar vermez, çirkin haller kendisine isabet etmez. Bel ağrısından, karın ağrısından, şikayeti kalmaz. Alaca hastalığından korkmaz. Göğüs ağrısı çekmez, Kalbine gelen vesvese (evhâm), gönlünden çıkar gider.
Kendini çok beğenmek, hased, kibir, düşmanlık, gıybet ve koğuculuk (gibi manevi hastalıklar dahil), dünyada yaşayan her fani (geçici) olanlar için Allah-u Teâla'nın izni ile fayda vericidir. (Cebrail a.s) Bana öyle bir ilaç öğretti ki, (o ilaç sayesinde, insanların) doktorların ilaçlarına hiç ihtiyacı kalmaz."

Eshab-ı Kiram:

(o ilaçtan) Bize de haber ver, Ya Rasulullah dediler,

Rasulullah Hz. Muhammed (s.a.â) Efendimiz buyurdu ki:

Nisan yağmurunu alınız (toplayınız) Ona; Fatiha, İhlâs, Felak, Nâs sureleri ile birlikte Allahın isimlerini tesbih ediniz. 26 defa (Subhanallahi vel-
hamdu lillêhi ve lê ilêhe illallâhü vâllahu ekber ve lê havle velê kuvvete illê billêhil-aliyyil-azîm) okuyunuz. Sonra, 7 gün devamlı olarak sabah
akşam birer bardak içiniz.

Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-ı Hakka yemin ederim ki, Cebrâil (a.s) bana dedi ki;

"Bu sudan içen kimsenin, cesedinden, damarından, sinirinden, etlerinden, o kimseye ağrı, acı veren rahatsızlığını Cenâb-ı Hakk giderir ve o kimseye sıhhat ve afiyet verir."

Yüce Allah c.c Hz. Muhammed (s.a.a) ve Ehl-i Beyt (s.a) hürmetine bu güzel mübarek günler hürmetine bütün hastalarımıza şifa, borçlularımıza eda, dertlilerimize deva, evlilerimize de geçim dirliği versin.

-Kaynak-

-Tefsir-i Kebir (Kuran-î Kerim Tefsiri)'nden

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×