Moda&Magazin:
Filinta 46. Bölüm Bölüm İzle, 12 Şubat Cuma Son Bölüm İzle, Filinta 46. Bölümde Neler Oldu

Diriliş Ertuğrul'dan sonra TRT kanalının en sevilen dizilerinden biri olan ve yapımcılığını Es Film’in üstlendiği Filinta dizisinde 12 Şubat Cuma günü yayınlanan son bölümde neler oldu ? dizide heyecan ve temponun her zaman yüksek son bölümünde seyirciyi neler bekliyor ? Karanlık güçler ve gizli örgütlenmelerle mücadele devam ediyor. TRT1 Filinta son bölüm izlemek ve detaylar için haberimizi takip etmeye devam edin...

TRT ekranlarının vazgeçilmez dizilerinden olan son teknoloji kullanılarak titizlikle çalışılan, yapım kalitesi en yüksek işlerinden biri olan Filinta , her bölümünde ekranlara kilitlemeye devam ediyor.

Senaryosu Altuğ Küçük tarafından yazılan ve Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı,  TRT  ekranlarının  sevilen dizilerinden Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’, kahramanımız Filinta Mustafa, iyilerin ve kötülerin dünyasında, uluslararası şebekeler ve devletlerin yanı sıra, karanlık güçler ve gizli örgütlenmelerle mücadele devam ediyor. Onlar, ateşin düştüğü her yerde büyük bedeller ödemeye hazırlar.

TRT’nin sevilen dizisinin yapımcılığını Es Film yaparken Filinta ''Bin Yılın Şafağında'' bu hafta seyircinin yüreğini dağladı diyebiliriz, gözyaşlarına aynı zamanda sinirlerine hâkim olamayacakları bir bölüm olan 46. bölüm Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı, senaryosunu Ali Can Yaraş’ın kaleme aldığı dizinin Cuma günü heyecanı ve temposu yüksek bölümünde seyircisinin karşısına çıktı.
 
Filinta'nın 46. Bölümünde Neler Oldu?

TRT ekranlarının heyecanla izlenen dizisi Filinta'nın 46. Bölümünde Bıçak Ali ve Ruhi Paşa, Padişah’ın ve Mustafa’nın durumunun şaşkınlığı içindeyken onları daha da zorlayacak ve sinirlerini allak bullak edecek bir olayın tam ortasına düşeceklerdir. Ruhi Paşa ile Bıçak Ali, artık apayrı yerlerde ve onları mutsuz eden büyük bir çıkmazın içindedirler… Silahların gölgesinde bir Sultanın çaresizliği gözler önüne serilecek. Gerçek vatanseverler ve hainler gün yüzüne çıkacak… Padişah ve Nur Sultan bu kötü günleri atlatabilecek mi yoksa artık sonları mı geldi? Mustafa’ya aşık iki kadın Leyla ile Farah’ın onun vurulduğunu öğrenmelerinin ardından duygularıyla imtihanları onları nasıl bir iç hesaplaşmaya sürükleyecek? Bu iki kadından hangisi daha çok Mustafa’ya aşık? İzleyeceğiz… Taht oyunlarının kukla Padişah adayı Şehzade Murat’ın korkularının artık akıl sınırlarını iyice zorlayacak acınası durumu ve Meşrutiyet yanlısı Paşaların hadlerini bilmez oyunları bu haftanın önemli konuları arasında… Memleketin akıbetinde kendi aralarında mutabık bile olamadıkları fikir bölünmeleri acaba diğer ülkelere hangi kapıları açacak? Efsane geri döndü edasıyla kaçışına son vererek Selanik’ten İstanbul’a geri dönen Yüce Efendi Miloş ve barış imzalayarak şimdilik kendi yanına çektiğini düşündüğü Efendi Cemil zafer nidalarına hangi konuları ele alarak başlayacak? Padişah ve Nur Sultan’ın Osmanlı’nın akıbetinin zor olduğu ve güvenliğin sağlanamadığı bu günlerde, Saray eşrafından sürpriz bir isim intikam için Şehri İstanbul’a gelecektir. Ve hainlerin ikisinin hesabını kendi kanlarıyla ödetecektir.

FİLİNTA 46. BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Dizinin ana konusu olarak Karanlık sulardaki gizli oyunlar ve bunlara karşı diz çökmeyen adamlar, dizinin 2. Sezonunun büyük dünyasının sır dolu kapılarını, korkmadan ardına kadar açacağı başlıklardan birkaç tanesi. Hainlere biat etmeyen, doğruluğu şiar edinen Filinta Mustafa’nın düşman hattı artık çok dahakalabalık… Fakat her şey, Devlet-i Aliyye uğruna olacak. Filinta Mustafa, can yoldaşları ve kardeşleri Bıçak Ali ile Abdullah’ın yanı sıra Osmanlı’nın önemli kilometre taşlarından biri, Davut Paşa ile de yepyeni bir yola giriyor. Babacan olduğu kadar sert, otoriter bir karakter olan Davut Paşa (Mustafa Avkıran), stratejik bir dehadır. Cesareti ile göz dolduran Davut Paşa, “Karargah” adlı gizli bir yapılanmanın başına geçerek, Filinta Mustafa’nın yetilerinden faydalanacaktır. 

Bu zorlu yolda acıma duygusu sıfır, psikopat fakat müthiş bir zekaya sahip olan Celal (Rıza Kocaoğlu) tam anlamı ile Osmanlı düşmanı olarak yetiştirilmiştir. Bir toplulukta kendisini çok iyi kaybettiren ve sonrasında kurbanının işini bitiren Celal için sabır, gereksiz bir duygu. Filinta Mustafa yeni dünyanın kapılarını aralarken Celal her daim hedefinde olacak. Manastır adındaki gizli örgütte, kusursuz öldürme yeteneği ile dikkat çeken Celal’in hayatta değer verdiği tek kişi Farah’tır (Berrak Tüzünataç). Verilen görevi sorgusuz sualsiz yerine getiren Celal’in en büyük ideali Osmanlı’nın yok olması. 

Filinta Dizisi Oyuncuları

Onur Tuna, Berrak Tüzünataç, Rıza Kocaoğlu, Nur Fettahoğlu, Cem Uçan, Suavi Eren, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Asena Tuğal, Ebubekir Öztürk, Engin Yüksel, Nurşim Demir, Gülşah Şahin, Muhammet Emre Kaya, Selin Deveci, Uğur Yıldıran, Yiğit Uçan, Mustafa Yıldıran, Uğur Taşdemir, Naşit Özcan, Ufuk Kaplan, Duru Alkış, Hakan Kurtaş, Demet Tuncer, Alper Yakıcı, Ali Çelik, Umay Anadolu Kaboğlu, Berk Güneşberk, İnci Şen, Uğur Uludağ’

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gecenin Kraliçesi Dizisi Yayından Kalkıyor,...
Başrolünde Meryem Uzerli'nin Oynadığı Gecenin Kraliçesi Dizisi Beklenen Reytingi Alamadığı ve Yüksek...

Haberi Oku