Türkiye Haberleri Tümü

Van'da Cinsel İstismara 171 Yıl Hapis Cezası

Van'da 3 Erkek Çocuğuna Farklı Zamanlarda Cinsel İstismarda Bulunan İ.A. Adındaki Şahıs Toplamda 171 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

Van'ın İpekyolu ilçesinde meydana gelen mide bulandıran olayda İ.A. adındaki şahıs 3 erkek çocuğunu alıkoyarak cinsel istismarda bulunmuştu. Karar duruşmasının yapıldığı Van 3. Ağır Ceza Mahkemesinde karar duruşmasına tutuklu sanık İ.A. ile avukatı katıldı. Cumhuriyet savcısının mahkemeye sunduğu mütalaada, sanığın parkta oynayan küçük yaştaki üç erkek çocuğuna para ve benzeri şeyler vererek metruk binaya götürüp cinsel istismarda bulunduğu kaydedildi. Mütalaada; mağdurların teşhisi, tanık beyanları ve dosya içerisindeki raporlardan sanığın suçunun sabit olduğuna yer verilerek, eylemine uyan sevk maddelerince cezalandırılması talep edildi.

Sanık avukatı ise, müvekkilinin atılı suçu kabul etmediğini ve akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürerek, lehe olan hükümlerin uygulanmasını istedi.
Dosyadaki incelemesini tamamlayan mahkeme heyeti; sanığı, "hile kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 3 kez 27 yıl, "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan da 3 kez 30 yıl olmak üzere toplam 171 yıl hapis cezasına çarptırdı. Verilen bu ceza ülkemizde bu tür suçlara verilen rekor ceza olarak tarihe geçti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz