Adana Haber Haberleri Tümü

Adana'da At Eti Operasyonu Kesilmek Üzere 22 At Yakalandı

Adana'da At Eti Operasyonu, Yapılan Operasyonda 22 At Kesilmek Üzere İken Kurtarıldı Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına Alınan Atlardan Bir Kaç Tanesinin Hamile Olduğu Öğrenildi

Adana'da yapılan at eti operasyonunda  farklı dönemlerde kesilmek üzereyken kurtarılan 22 at, Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvan Barınağı'na alınarak  bakımları yapılmaya başladı. Kurtarılan atlara çok iyi şartlarda bakıldığı gözlenirken atlara hem bakım hem tedavi işlemleri yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Yakan, eti kaçak olarak yapılan sucuklarda kullanıldığını belirttiği atların, barınakta özel bir alanda tutulduğunu söyledi. Yakan, "Bu hayvanlar sucuk yapılmak üzere, kesilmek üzere yakalanan hayvanlardır. Atlarımıza çok iyi bakıyoruz. Kesilmek üzereyken kurtarılan atların içinde hamile olanlar vardı. Onlar doğum yapınca 2 de tayımız oldu. Şu anda 7-8 aylık oldular. Hamile falan demeden kötü amaçlı insanlar bu hayvanları alıyorlar, kesiyorlar. Sucuk olarak veya başka bir amaçla et olarak piyasaya sürüyorlar. Biz de bu hayvanlara şu anda gördüğünüz gibi burada bakıyoruz. Hepsi mutlular, karınları doyuyor, tedavileri yapılıyor" dedi.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz