Kültür&Sanat:
Yaşar Kemal'i dostları Adana'da anlatacak

Adana Tabip Odası Sosyal Etkinlikler Komisyon Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, yaptığı açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Edebiyat Grubu'nun her ay farklı bir ilde "Edebiyat Matineleri" toplantısı düzenlediğini hatırlatarak, "Adana Tabip Odası ve Seyhan Belediyesi'nin desteğiyle 30 Ocak Cumartesi günü saat 13.00'de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde ‘Ölümsüzlüğünün Birinci Yılında Yaşar Kemal Dostlarıyla Buluşuyor' başlığı altında yapacağımız etkinliğe Yaşar Kemal'in yakın arkadaşlarından Hürriyet Gazetesi Yazarı Selahattin Duman, Yazar Hasan Özkılıç ve Film Yapımcısı ve Yazar Arif Keskiner konuşmacı olarak katılacak. Yaşar Kemal'in bu kadim dostlarını Adana'da ağırlamaktan büyük onur duyacağız. Bu anlamda bu etkinliğimize tüm Yaşar Kemal hayranlarını, edebiyat severleri, sanatçıları ve halkımızı bekliyoruz” dedi.
Etkinliğe gelecek misafirlerin ülkenin tanınmış gazeteci ve yazarları olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Ökten, ilk toplantıyı Kasım ayında Ağrı'da, ikinci toplantıyı Aralık ayında Tekirdağ'da yaptıklarını, yedi bölgede yedi ayrı toplantı yaparak tıp, hekimlik, sanat ve edebiyatı buluşturmak istediklerini belirtti.
Doç. Dr. Ökten, bereketli toprakların bereketli sanatçısı Yaşar Kemal'i doğduğu topraklarda anmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, Seyhan Belediyesi'ne yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nevruz Nedir ? 2016 Yılı Nevruz Ne Zaman ?
Baharın Habercisi Olarak Bilinen Nevruz Nedir ? 2016 Yılında Nevruz Ne Zaman Kutlanacak ? Nevruz Ne Anlama...

Haberi Oku