Kültür&Sanat:
Nazım Korosu'ndan Sergi Salonu'nda çok sesli konser

Türkiye'de çok sesli koro müziğinin önemli temsilcilerinden Nazım Hikmet Akademi Korosu, Gülay Alpay'ın Maltepe Belediyesi Prof. Türkan Saylan Kültür Merkezi'ndeki 'Love Rainbow' isimli sergisine konuk olarak konser verdi.

Görsel sanatın ve müziğin kucaklaştığı konser, bu anlamda bir ilke sahne oldu. Nazım Hikmet Akademi Korosu'nun kurucusu şef ErdemNusret Karakaş, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde ilk kez sahne aldıklarını belirterek, "Plastik sanatlarla müziği aynı mekanda buluşturmak istedik. İnsanlar hem sergi görsün hem müzik dinlesin. Bunu da ilk kez burada gerçekleştirdik" dedi.

Karakaş, lise ve üniversite öğrencileriyle değişik yaş ve meslek gruplarından gelen 40 kişiden oluşan korolarının bir misyonu bulunduğuna değinerek, "Amacımız, en mükemmel koro olmak değil ayakta kalmak" diye konuştu.

Koro, sergi salonunda akapella adı verilen enstrüman olarak insan sesinin kullanıldığı çok sesli müzik türünün örneklerini, halk müziği derlemelerini, Sırp halk şarkıları ile İtalyan barok döneminden eserleri Maltepeliler için seslendirdi.
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nevruz Nedir ? 2016 Yılı Nevruz Ne Zaman ?
Baharın Habercisi Olarak Bilinen Nevruz Nedir ? 2016 Yılında Nevruz Ne Zaman Kutlanacak ? Nevruz Ne Anlama...

Haberi Oku