Kültür&Sanat:
Başlangıcından bugüne ‘Seramik Atölyesi Öğrenci Sergisi'

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Seramik Atölyesi, “Başlangıcından Bugüne İKÜ Seramik Atölyesi” adını verdiği sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor. Seramik sanatçısı Öğretim Görevlisi Alev Oskay sorumluluğunda Mimarlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Moleküler Biyoloji ve Mühendislik gibi farklı disiplinlerden öğrencilerin bir araya gelerek 12 yıl boyunca ortaya koyduğu seramik çalışmalarından oluşan sergi, 27 Ocak - 17 Şubat tarihleri arasında İKÜ Sanat Galerisi'nde gezilebilir.

Atölye, 12 yıl boyunca ortaya koyduğu seramik çalışmalarıyla aynı zamanda sanatın üniversite yaşamındaki yerini ve yaratıcı, özgür düşünen bireyler yetiştirmedeki rolünü gözler önüne seriyor. Serbest elle şekillendirmeyle üretilmiş objeler, raku gibi farklı pişirim tekniklerinin yanısıra değişik tasarım olanaklarının sonuçlarını da içeriyor. Duvar panoları, vazo, tabak ve buna benzer seramik formlar ile maskeler, duvar saatleri, aydınlatma elemanları ve kuş evleri gibi çok sayıda çalışmanın yanında modüler üç boyutlu karo tasarımlar da sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Seramik sanatının farklı tasarım, uygulama olanakları ve tekniklerinin görülebileceği sergide, 215 öğrencinin 270'in üzerinde çalışması bulunuyor.

“SERAMİK ATÖLYESİ ÖĞRENCİ SERGİSİ, BAŞLANGICINDAN BUGÜNE 2003- 2015” adını taşıyan sergi, 27 Ocak - 17 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi'nde gezilebilir.
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nevruz Nedir ? 2016 Yılı Nevruz Ne Zaman ?
Baharın Habercisi Olarak Bilinen Nevruz Nedir ? 2016 Yılında Nevruz Ne Zaman Kutlanacak ? Nevruz Ne Anlama...

Haberi Oku