Kültür&Sanat:
2016'nın 'Beste'yle Türkü'sü

Piyasaya çıkan yeni albümünü sevenlerinin ve gönül dostlarının beğenisine sunan Coşkun Gönültaş, sanat hayatındaki 36 yıllık emeğini bu albümde topladı.

Gönültaş'ın albümünde Arif Sağ, Kazım Birlik, Müslüm Akbaba ve Talya Birdal gibi usta sanatçıların eserleri de bulunduğu belirtildi.

İzmir'de İZSU Genel Müdürlüğü Korosu ve Pınarbaşı Halk Müziği Topluluğunu da çalıştıran Coşkun Gönültaş, amacının gelecek nesillere Türk Halk Müziği sevgisini aşılamak olduğunun altını çizdi.

Ağrılı sanatçı Coşkun Gönültaş, albümün en çok beğenilen eserlerden biri olan "Bileydim" isimli türküye ise klip çekmeye hazırlandığı öğrenildi.

Geleneksel türküleri sevenleriyle buluşturduğunu söyleyen Coşkun Gönültaş, “Beste'yle Türkü isimli ilk albümümü çıkarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geleneksel türkülerden oluşan bir demet türküyü dinleyicilerimizle buluşturduk. Benimde bu türkü deryasına bir damla faydam olacaksa bundan onur duyarım. Albüm de bir sürü gönül dostunun emeği ve katkısı oldu. Onları unutmak mümkün değil. Öncelikle yönetmen ve aranjör kardeşim Serkan Yeşilyurt'a ve bana bu albümde sazları ve sesleri ile eşlik eden birbirinden değerli müzisyen dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu albümde beste ve müzikleri ile destek ve yardımcı olan değerli sanatçılar Kazım Birlik, Arif Sağ, Talya Birdal hocalarıma, Yaralar Beni isimli bestesiyle katkı sunan sevgili Müslüm Akbaba'ya ve Latif Öz'e sonsuz şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

HAKAN DEMİR 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Nevruz Nedir ? 2016 Yılı Nevruz Ne Zaman ?
Baharın Habercisi Olarak Bilinen Nevruz Nedir ? 2016 Yılında Nevruz Ne Zaman Kutlanacak ? Nevruz Ne Anlama...

Haberi Oku