Gündem:
Yozgatlılar karın tadını çıkardı

Yozgat'ta akşam saatlerinde lapa lapa yağan kar yağışını gören vatandaşlar cadde ve sokaklara çıkarak karın tadını çıkardı. Kar, kartpostallık görüntüler oluştururken, bazı gençler kar üzerine sevdiklerinin isimlerini yazarken, bazıları ise kardan adam yaptı.

Kar yağışına sevinen vatandaşlar, “Yozgat'a uzun süredir bu şekilde kar yağmamıştı. Çok güzel kar yağıyor. Hava çok güzel bizler de geziyoruz, karın tadını çıkartıyoruz” dedi.Yozgat Belediyesi ise kar yağmaya başlamasıyla birlikte kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Kar ile mücadele çalışmalarını yerinde takip eden Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, iklim itibariyle Yozgat'ta karın önemli bir sorun olduğunu belirterek, “Kış girdiği andan itibaren biz teyakkuz halinde, bütün ekiplerimizi organize ederek hazır bir şekilde, meteoroloji ile de irtibat halinde bekliyoruz. Bugün de kar yağışı ile ilgili yağış olacağını biliyorduk bunun için de tedbirliydik, yağmaya başladığı andan itibaren bütün ekiplerimiz sahaya çıktı, bütün araçlarımız Yozgat'ımızın değişik mahallelerinde bilhassa yüksek mahallelerimizden başlayarak kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyorlar. Yozgat belediyesi olarak ne kadar kar yağarsa yağsın hiçbir sıkıntımız yok” dedi.

Bu yıl kar temizleme ve tuzlama çalışmalarının daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için makine parkına araç takviyesi yaptıklarına değinen Başkan Arslan, “Geçtiğimiz yıllarda tuzlama çalışması şehrimizde el ile yapılıyordu. Bu sene yaptığımız çalışmalarda makine parkımıza 5 tane araç alıp tuzlama aparatı ve küreme aparatı takıldı. Dolayısıyla otomatik olarak çok rahat bir şekilde ve kısa sürede çok daha az tuz kullanmak suretiyle çalışmamızı yapabiliyoruz. Yolların açılmasıyla ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu araçları yaz mevsiminde ise ayrı işlerde kullanabiliyoruz” diye konuştu.

Kar ile mücadele çalışmalarını Belediye Bakanı Kazım Arslan ile birlikte başkan yardımcıları Şahin Kılınçaslan ve Ahmet Akgün'de takip etti. 

ÖMER ERTUĞRUL 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku