Gündem:
Yenimahalle'den milli atlete vefa örneği

Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri içerisinde bulunan merkezin açılışına başta Aynın Onur olmak üzere Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, meclis üyeleri, CHP Yenimahalle İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

“BU ÜLKEYE HİZMET EDENLERİ YAŞATMAYA KARARLIYIZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde konuşma yapan Yaşar, Yenimahalle'de uzun yıllar yaşamış milli atlet Aydın Onur'un ismini spor merkezine vermekten onur duyduklarını söyledi.
Konuşmasına devam eden Başkan Yaşar, “Biz Aydın Onu Spor Merkezi'ni açılış yapamadan faaliyete soktuk. Çünkü o zaman Sayın Aydın Onur'la açılış yapmak istemiştik, ancak Onur'un sağlık problemleri nedeniyle yapamadık. Bugüne nasip oldu. Ona bugün kedi adını verdiğimiz merkezin kurdelesini kestirerek, merkezi gezdireceğiz. Belediye olarak ister sanayici, ister sporcu, ister bilim adamı, ister sanatçı olsun bu ülkeye hizmet edenleri yaşatmaya kararlıyız. Sporcunun, sanayicinin, sanatçının, bilim adamının ahlaklısını örnek alarak yeni sporcuları, sanatçıları, sanayicileri, bilim adamlarını yetiştirmek Cumhuriyet çocuklarının görevidir” dedi.

“KARANLIĞA KARŞI AYDIN'DINLIĞI KORUYALIM”
Ocak ayı içerisinde milli güreşçi Ahmet Ayık'ın isminin verildiği bir de park açılışı yapacaklarını belirten Yaşar, “Biz bu ülkeye sahip çıkmış, hizmet etmiş, hangi düşüncede olursa olsun herkese sahip çıkacağız. Gazilerimize sahip çıkıyoruz, şehitlerimize sahip çıkıyoruz. Biz birliğimizi korumak zorundayız. Zor günlerden geçiyoruz ama ben Türk halkına güveniyorum, inanıyorum. Türk halkı bunlarında üstesinden gelecektir. Karanlığa karşı aydınlığı korumanızı diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra Onur'la birlikte açılış kurdelesini kesen Yaşar, Aydın Onur'a spor merkezi hakkında bilgi vererek, fitness ve jimnastik salonlarını gezdirdi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku