Gündem:
Terör propagandası yapan öğretmenlere tepki

Geçtiğimiz günlerde ilçeyi karıştıran Çok Programlı Lise Müdürü A.K.Ö'nün sosyal paylaşım sitelerinden yaptığı paylaşımları ilçede büyük tepkilere yol açmıştı. Hakkında soruşturma açılan öğretmen, geçtiğimiz haftasonu evini boşaltarak apar topar ilçeden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Bu gelişmelerin ardından yine sosyal paylaşım sitesinden çeşitli paylaşımlar yapan Mustafa Korkmaz Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Ç.E. isimli kadın öğretmen, vatandaşların tepkisini çekti. Paylaşımları sosyal ağ üzerinden yayılan öğretmenin evini basmak isteyen bir grup polis tarafından önlenirken, bu paylaşımları yaptığı tespit edilen öğretmenin facebook hesabını kapattığı öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda şehit verilen ilçede gerginlik hat safhaya ulaşırken, bir grup kent meydanında bulunan Şehitler anıtı önüne gelerek eylem yaptı. Grup adına konuşma yapan Seyit Ali Çeşme, “Ülkemizin yıllardan beri mücadelesini verdiği, nice canların vatana feda edildiği, nice ocakların söndüğü, nice günahsız yavruların yetim kaldığı terör belasına şiddetle karşı çıkıyor, devletimizin yanında olduğumuzu ve üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz. Ancak geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin arasında terör propagandası yaptığını gördüğümüz iki şahsın ilçemizden derhal gönderilmesini istiyoruz. Gerekli makamların konu ile bizzat ve yakından ilgilendiklerini gözlemlemek biraz olsun içimizi rahatlattı. Bu doğrultuda konunun takipçisi olduğumuzu tüm Dursunbey halkına bildiriyoruz. Bir daha böyle kişileri Dursunbey de görmek istemiyoruz. Bunun yanında tüm Dursunbey sakinlerine de sağduyulu olmaya ve tahriklere kapılmamaya davet ediyoruz. Bizler vatanına ve milletine bağlı insanlar olarak, devletimize güvenmeli ve saygı göstermeliyiz. Bu yüzden dolayı hiç kimsenin ucuz kahramanlıklar peşinde koşmamasını ve ferdi hareketlerden uzak durmasını, yapılacak eylemlerin devletle ya Dursunbey'imizdeki yetkili mercilerle koordineli yapılmasını istiyoruz. Dursunbey Kaymakamımız Yaşar Aksanyar'ın hoş görülü ve çözüm odaklı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor ve kanun çerçevesinde yapacağımız işlerde yardımcı olduğunu bilmenizi istiyoruz. Buraya katılan tüm Dursunbey'li hemşehrilerimize hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyan kalabalık daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı. 

HÜDAYİ DEMİRHAN
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku