Gündem:
Sokak köpekleri soğukta açlıktan ölüyor

Soğuk kış şartları insanları etkilediği gibi hayvanları da etkiliyor. Soğuk kış günlerinde birçok sokak hayvanı açlıktan ve soğuktan ölüyor. Tavşanlı'da yol kenarlarında bazı köpekler donarak öldü. Birçoğunun da barınacak yeri yokken bazıları da, yiyecek sıkıntısı çekiyor.

Kütahya Çok Amaçlı Köpek Irkları Derneği Başkanı Mahir İnci, “Soğuk kış şartlarında sokak hayvanları aç kalarak ve donarak ölüyor. Biz de dernek olarak bu hayvanlara elimizden geldiğince yiyecek bırakmaya çalışıyoruz. Vatandaşların ve belediyenin bunlara barınacak yer bulmaları ve yiyecek bırakmalarını talep ediyoruz” dedi.

Aç kalan köpekler tavuk kümesleri kenarlarındaki gübre içlerinde ölmüş tavukları yiyerek besleniyorlar.
Bu bölgede çok fazla köpeğin bulunduğu ve kış şartlarında açlıktan ve soğuktan öldüğünü ifade eden Kütahya Çok Amaçlı Köpek Irkları Derneği Başkan Yardımcısı Necdet Demirat, “Bizler elimizde köpek maması olmadığı için, balık halinden ve kasaplardan aldığımız balık kafalarını ve kemik artıklarını buraya getirip, bu hayvanlara atıyoruz. Bizlerin bu kadar çok köpeğe getirdiğimiz yiyecekler yetmiyor. Bölgede haddinden çok fazla hayvan var. Bu konuda Belediyenin ve vatandaşlarını yiyecek vermesi bırakmasını, vatandaşlar ve esnafında kapı önlerine ya da uygun yerlere yiyecek bırakmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. 

TUNA İŞLEYEN 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku