Gündem:
Sevgililer Günü Yaklaşıyor Capsler Patladı, En Güzel Sevgililer Günü Capsleri, Sevgililer Günü Tarihi

 Bilindiği üzere sevgililer günü yaklaşıyor, 14 Şubat 2016 sevgililer günü olarak kutlanır ve sevgililer birbirilerine hediye alarak birbirilerinin sevgililer gününü kutlar. Hal böyle olunca sevgilisi olanlanlar sevgilisi olmayanlarla dalga geçmek için hemen sosyal medya üzerinden resimli espri anlamında kullanılan caps ler bir hayli çoğaldı. Bu tür eğlenceli paylaşımlar hem sevgilisi olanları hemde olmayanları bir hayli eğlendirdiği için herkes yaratıcılığını göstermek için paylaşımlarda bulunuyor.

Sevgililer Günü Tarihçesi

14 Şubat, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

Sevgililer Gününde Neler Yapılır

1. Sevgililer günündeki en yaygın uygulama eşe ya da sevgiliye verilen karttır. Bu kartlara sevgi mesajları, aşk şiirleri vs. yazılır.

2. Özellikle batı medeniyetlerinde, sevgilisi olmayanlar hoşlandıkları kişilere kart gönderir. Alıcı kişi, içinde genellikle "Sevgilim olur musun?" yazan bu imzasız kartın kimden geldiğini bulmaya çalışır.

3. Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

4. Sevgililer Gününü çiftler genellikle başbaşa geçirirler. Başbaşa gidilen romantik bir yemek ya da evde hazırlanan romantik bir sofra en yaygın kutlamalardandır.

5. Çiftler, Sevgililer Günü'nün gecesinin de özel olması için çaba gösterirler. Kimi çiftler, bu güne has, cinselliği ön plana çıkarıcı kıyafetler ve iç çamaşırları alırlar. En çok tercih edilen renk, tutkuyu sembolize eden kırmızıdır.

6. Bunların yanı sıra, Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.

İşte En Güzel Sevgililer Günü Capsleri

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku