Gündem:
Pazarcılar soğukta ateş yakarak ısınıyor

Efeler ilçesinde haftanın her günü farklı semtlerde kurulan semt pazarlarına satmak üzere sebze ve meyve getiren pazarcılar sabahın erken saatlerinde etkili olan soğuk havada tezgahlarını açmadan önce ateş yaktıkları gözden kaçmadı.
Pazarlarda esnaflık yaparak geçimi sağlamaya çalıştığını belirten pazarcı Murtaza Coşkun, il genelin de üç gündür etkili olan soğuk hava, tezgah açtıkları her semt pazarında sabahları ısınmak için ateş yaktıklarını söyledi. Ailece pazarcılık yaptıklarını belirten Coşkun, “Semt pazarında sebze ve meyve tezgahlarını açmak için çoluk çocuk sabahın erken saatlerinde saat 05.00 ten itibaren hazırlık yapmaya başlıyoruz. Pazara malı yıkmadan önce büyük fertlerden ziyade hanım ve çocukların üşümemesi için önce ateş yakıyoruz. Bir taraftan sabahın erken saatlerinde etkili olan soğuk havada yakılan ateşte ısınırken bir taraftan da müşteri bastırmadan tezgahları açmaya başlıyoruz” diye konuştu.
Pazarcı esnafın çalışma şartlarının ağır olduğunu ifade eden Coşkun, soğuk havalarda kazançların düşük olduğu, belediyenin belirlemiş olduğu yer kiralarını pahalı bulduklarını belirterek, yetkililerin kış aylarında yer kiraların da indirim yapmalarını istedi. 

Anahtar Kelimeler
haberhaberlerpazarcılar
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku