Gündem:
Mustafa Koç'un mezarı yine boş kalmadı

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç için önceki gün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'nde cenaze töreni düzenlenmişti. Törenin ardından dedesi Vehbi Koç'un da mezarının bulunduğu aile kabristanlığına defnedilen Koç'un mezarına ziyaretler 2'nci gününde de devam etti. Ziyaretler kapsamında Galatasaray eski Başkanı Faruk Süren, eşi Hatice Süren ile birlikte kabristana gelerek dua etti. Bir süre mezarın başında kalan Hatice Süren duygusal anlar yaşadı.

"KURŞOVEL'DE BERABER KAYAK YAPMIŞTIK"
Kabristandan ayrılmasının ardından soruları yanıtlayan Hatice Süren, "Çok sevdiğim bir insandı. Tüm Türkiye çok seviyordu. Çok canlı, tertemiz, güzel bir insandı. Allah rahmet eylesin. Kurşovel'de beraber kayak yapmıştık" dedi.
Bir süre sonra Koç'un mezarı başında dua eden Galatasaray eski Başkanı Faruk Süren de kabristan çıkışında, "Defnedilmesi esnasında fırsat bulamamıştık. Çok değerli bir kişiyi, insanı insani yitirdik. Üzgünüz, Allah ailesine sabır versin. Son derece mütevazi, verici ve paylaşıcıydı. İnsandı, kendisi nur içinde yatsın" ifadelerini kullandı.
Ünlü Dr. Ender Saraç da Koç'un mezarını ziyaret ederek dua etti. Kabristan çıkışında konuşan Dr. Saraç, "Çok kıymetli ve değerli bir insandı. Allah rahmet eylesin. İnşallah mekanı cennettir. Unutmayacağımız bir anım var ama özel, bende kalsın" şeklinde konuştu.

DOĞAN CAN CESUR 

Anahtar Kelimeler
haberhaberlermustafa koç
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku