Gündem:
Kayıp çocuklardan Bayram'ın ikizi karnesini aldı

Reşadiye'nin Çermik Mahallesi'nde ikamet eden Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan'dan 25 gündür haber alınamıyor. Kayıp çocuklardan Bayram Erol'un ikiz kardeşi Berat, buruk karne sevinci yaşadı. Mehmet Akif Ersoy İlkokul 2. sınıf öğrencisi Berat Erol karnesini düzenlenen programda alırken, Bayram'ın karnesi ise aile üzülmesin diye aileye verilmedi. Berat, karnesini aldıktan sonra annesi Adile ve babaannesi Rukiye Erol'a gösterdi. Anne Adile Erol, oğlunun karnesini alamadığı için çok üzgün olduğunu ifade ederek, “Bugün çocuğum karnesini alamadı. Allah rızası için gören duyan varsa söylesin, gelsinler. Yüreğim yaralı” dedi.

“BAYRAM BUGÜN KARNE ALACAKTI”
Kayıp çocuklardan Bayram'ın dedesi Bayram Erol ile babaannesi Rukiye Erol ise, Kelkit Çayı kenarında her gün arama yapıyor. Torunlarından bir ipucu bulabilmek umudu ile Kelkit Çayı kenarında kilometrelerce yol yürüyen yaşlı çiftin endişeli bekleyişi devam ediyor. Bugün ikiz torunlarından Berat'ın karnesini alırken, Bayram'ın karne alamamasının üzüntüsünü yaşayan yaşlı çift gelecek müjdeli bir haber bekliyor.
Dede Bayram Erol, her gün umutla ırmak kenarlarına baktıklarını ama bir haber çıkmadığını ifade ederek, “Çocuk suya düştü diyoruz, ırmağa bakıyoruz. Irmakta da yok, hiçbir yerde yok. Artık polisimiz ne yaparsa yapıp bulacak. Önce Allah'a, sonra polisimize güveniyoruz. Bayram bugün karne alacaktı. İki kardeş okula gideceklerdi, teki gitti” dedi.

Babaanne Rukiye Erol ise, torununun karne alamadığını ifade ederek, “Biz de çocuğun karnesini almaya dayanamıyoruz. ‘Babaanne ben karnemi aldım' diyerek koşup yanımıza gelirdi. İkiz kardeşi tek kaldı. Devletimizden, hükümetimizden, Reşadiye halkından Allah razı olsun, her tarafı aradılar. Ama yeterli değil. Yine aranmasını istiyoruz. Biz her gün dağları taşları, ırmakları her gün arıyoruz. Ama bir sonuç yok” diye konuştu. Kayıp çocukların Kelkit Çayı'na düşme ihtimaline karşı ise 4 kişilik AFAD ekibi botla arama çalışmalarını sürdürüyor. 

NURHAN İÇMEZ 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku