Gündem:
Edirne'de taşkın riski ortadan kalktı

Bulgaristan'da yaşanan yağışların ardından Edirne'de artan nehir debileri, düşüşe geçti. Son 48 içerisinde Meriç ve Tunca Nehirleri'nin debilerinin taşkın riski seviyelerine yükselmesi nedeniyle bazı özel işletmeler ve sosyal tesisler ile tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı sular altında kalmıştı. Bölgede hava sıcaklığının da artmasıyla birlikte nehir yatakları normale dönmeye başladı. Ancak tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı'nda bulunan sular hala çekilmedi. Sarayiçi'ne ulaşımı sağlayan Fatih ve Kanuni Köprüleri, güvenlik gerekçesiyle yaya ve araç trafiğine kapalı tutulmaya devam ediliyor.

DEBİLER NORMALE DÖNÜYOR
DSİ 11. Bölge Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, sabah saat 10.00 itibariyle Suakacağı ölçüm istasyonunda Tunca Nehri'nin su debisi 104 metreküp/saniye olarak ölçülürken, 2 gün önce bin 300 metreküp/saniyelere kadar yükselerek taşkına sebep olan Meriç Nehri'nin debisi ise Kirişhane ölçüm istasyonunda 869 metreküp/saniye olarak ölçüldü.
Yetkililer, Tunca ve Meriç Nehirleri'ndeki debilerin düşünün devam edeceğini belirterek, taşkın riskinin ortadan kalktığını belirtti. 

KORAY USTABAŞI
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku