Gündem:
Din görevlileri meydanlara indi

Diyanet İşleri Başkanlığı görevlileri tarafından verildiği iddia edilen bir fetva nedeniyle tepkilerin odağı olan din görevlileri, Türkiye genelinde eylem yapma kararı aldı. Adana'daki din görevlileri de Kemeraltı Camii önündeki 5 Ocak Meydanı'nda toplanarak "Diyanetime Dokunma- Diyanetine Sahip Çık" eylemi yaptı.
Grup adına basın açıklamasını okuyan Diyanet-Sen Adana Şube Başkanı Veysel Akkoç, Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapılan saldırılara karşı olduklarını tek dil ve söylemle dünyaya duyurmak için bir arada olduklarını kaydetti.

Diyanet'e dair kirli söz söyleyenleri, dinden imandan ve ahlaktan yoksun insanlar olarak nitelendirdiklerini belirten Akkoç, şöyle konuştu:
“Kendilerini sözde aydın olarak görenlerin mühendislik ürünü olan bu çalışmaları toplum tarafından kabul görmedi, görmeyecektir. Sadece mühendislik ürünü bunlarla da sınırlı kalmıyor. Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıları ‘Fransa çocuklarına ağlıyor' diyerek manşet yapanlar, İstanbul'da yaşanan saldırı için ‘Katliam ülkesi' diyebiliyor. Kendilerine Türkiye'den daha yakın gördükleri o ülkenin dergisi bugün sahillerimizde can veren Aylan bebeğin karikatürünü çizip ‘Aylan bebek büyüseydi o da bir tacizci olurdu' diyecek kadar İslam'a, Müslümanlar'a karşı bir linç girişimi içindedir.”

“KLAVYE DELİKANLILIĞI YAPANLARA İNAT DİYANET'E SAHİP ÇIK”
Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapılan saldırılarla Aylan bebeğe saldırıların beslendikleri kaynağın aynı olduğunu kaydeden Veysel Akkoç, “Kur'an gerçekten uygulansaydı bugün insanlık birbirini yemek yerine Mars'ta hayat kurardı. Biz, dün yapılan saldırılar karşısında bir olduk, diri olduk, iri olduk. Bugün yapılan saldırılar karşısında aynı kararlılıkla bir olacağız, diri olacağız, bütün olacağız ve iri olacağız. Oturduğu yerden klavye delikanlılığı yapanlara inat dünyanın en ücra yerlerine Türkiye'nin nişanesini taşıyan Diyanet'e sahip çık” ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasının ardından slogan atan din görevlileri, olaysız dağıldı. 

NURİ PİR
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku