Gündem:
Demre'de hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Demre Kaymakamlığı tarafından oluşturulan özel hasar tespit ekibi, çok detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Ekiplerin hasar tespit çalışmalarını tamamlaması üzerine Kaymakam Murat Uz basın açıklaması yaptı.
Hortumun olduğu 17 Ocak Pazar akşamı zarar gören tüm sera sahiplerine ulaşıldığını, aynı akşam mağdurlara yemek dağıtıldığını, ertesi sabah çorba verildiğini, öğle yemeği dağıtıldığını ve evleri zarar görenlerin yeni evlere yerleştirdiğini belirten Kaymakam Uz, "İlçemizde 17 Ocak Pazar akşam saatlerinde çok şiddetli bir hortum olayı yaşanmıştır. Bu felaketten zarar görenleri adaletli bir şekilde tespit etmek ve zarar görenlerin adaletli yardım almalarını sağlamak için çok detaylı bir hasar tespit çalışması yaptık. Özel kurduğumuz ekiplerin çalışmaları sonucunda şu sonuca vardık. Sera ortakçı sayısı 39, arazi kiralayıp seracılık yapan sayısı 59, hem arazi hem de içindeki seranın sahibi olanları sayısı 144 kişidir. Toplam zarar gören aile sayısı 242'dir. 477 dekar sera, 55 dekar narenciye bahçesi zarar gördü. Tüm zararların toplamı ise, 11 milyon 53 bin 356 TL'dir" dedi.
Kaymakam Uz, şimdiye kadar yaşanan felaketlerde bu kadar detaylı tespit çalışması yapılmadığını bu çalışmanın ilk defa yapıldığını sözlerine ekledi. 

RAMAZAN SARIKAYALI

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku