Gündem:
Canlı bombanın göç idaresine bildirdiği o ev görüntülendi

Sultanahmet Meydanı'nda 12 Ocak'ta bir turist kafilesinin arasına girip üzerindeki bombayı patlatarak 11 turistin ölümüne 15 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırgan Nabil Fadlı'nın, göç idaresine 5 Ocak'ta sığınmacı olarak başvuru yaptığı ortaya çıktı. 4 arkadaşıyla birlikte başvuru yaptıktan sonra parmak izi bırakan Fadlı'nın yaşadığı sanılan eve, 2 günce önce Özel Harekat Polisleri tarafından gündüz vakti baskın yapılmıştı. Yapılan baskında adreste yaşayan 2 Suriyeli gözaltına alınmış ancak yapılan sorgularında bombacıyla bağlantıları olmadığı belirlenip, serbest bırakılmışlardı.

Öte yandan bombacının emniyete verdiği adresteki ev kameralar tarafından görüntülendi. Eski bir bina olduğu görülen binada yaşayan bir vatandaş, “İçeride yemek yapıyordum. Bir geldim baktım ki, polisler geldi. Bende korktum kapıyı açmadım. Burada 2 kişi oturuyordu, onları aldılar götürdüler sonra da serbest bıraktılar” dedi.
Ali Aras isimli bir esnaf ise, “Bombanın patladığı gün öğleden sonra caddeyi kapattılar. Sokağa bir insan girecekti, dediler ki o sokağa girmek yasak. Sonra öğrendik ki, kendini patlayan terörist burada yaşıyor” ifadelerini kullandı.  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku