Gündem:
Büyük Şehirlerde Yaşamaktan Bunalanlar İçin Alternatif İşler

Plazalar, serviste geçen saatler, uzun asansör kuyrukları, samimiyetsiz kurumsal doğum günü hediyeleri, toplantılar, sonuca ulaşmayan toplantılar için planlanan yeni toplantılar, uzun çalışma saatleri, “yapılması zorunlu” olan maddi veya manevi karşılığı olmayan fazla mesailer vs. vs…

Siz de büyük şehirlerin ve kurumsal iş hayatının yorgunlarından mısınız? Binalar üzerinize üzerinize yürüyor ve ayaklarınız her sabah geri geri gidiyor mu?

İhtiyacınız olan biraz cesaret ve inanç aslında. Hayat sadece büyük şehirlerde ve şehir merkezlerinde yaşanmıyor değil mi? Şimdi sıkı durun ve hayatınızın radikal kararlarından birini verin. Gerçekten buradan gitmek istiyor musunuz? İşte şehrin hengamesinden kaçıp kırsala veya kasabaya yerleşmek isteyenler için alternatif iş kolları.

1- Balıkçılık

balıkçılık

Öncelikle deniz kenarı bir köy veya kasabaya yerleşmeye karar verirseniz balıkçılık yapabilirsiniz. Bunu bölgede ve şehirdeki pazarlara satacak bir lojistik ağı sağladığınızda mali açıdan da sıkıntı yaşamazsınız. Turistik bir bölgede iseniz kendi butik balıkçınızda insanlara servis de edebilirsiniz.

2- Butik Otel İşletmeciliği

butik otel işletmeciliği

Turizme açık bir bölgede yer alıyorsanız en temiz iş otel işletmeciliği. Kendinize de bol bol vakit ayırabilirsiniz. Yalnız biraz fazla sermayeye ihtiyacınız olduğu aşikar.

3- Organik Tarım

organik tarım yapmak

Kırsalın en güzel imkanı ise organik tarım. Temiz hava, stressiz yaşam, sevgi ile büyüyen meyve ve sebzeler ile kendi tasarım meyve sepetinizi oluşturun. Laf aramızda şehir marketlerinde güzel bir getirisi var.

4- Şifacılık - Detoks ürünleri

şifa ürünleri

Şifalı bitkiler ve detoks içecekleri son dönemin en favori uğraşlarından. Meyve ve sebzelere hesaplı erişim sağlayabileceğiniz her yerde bu işe girişebilir, kendinize online bir ağ kurup satış yapabilirsiniz. Bu planınızı ailenizle birlikte de gerçekleştirebilirsiniz. Eminim sevgiliniz de bu duruma bayılacaktır. Sevgiliye hediye sağlıktan daha güzel ne olabilir değil mi?

5- Arıcılık

arı yetiştiriciliği

Biraz uğraş gerektiren, eğitim ve tedbir alınması gereken bir dal arıcılık. Ancak başlangıç yıllarında beklediğiniz kadar yükse kazanç elde etmeniz zordur. Biraz sabır gereklidir. Her şey rayına oturduktan sonra minimum maliyetle maksimum gelir elde edebilirsiniz. Dahası kendi organik ürününüzü piyasaya sürebilirsiniz.

6- Berberlik

berberlik

Kadın kuaförlüğü hayli meziyetli bir alan ancak berberlik ona nazaran daha kolaydır. Küçük yerlerde esnafa karışabilir, küçük bir berber dükkanı edinebilirsiniz.

7- İngilizce öğretmenliği

ingilizce öğretmenliği

İlkokul düzeyinde özel ders ve ingilizce öğretmenliği yapabilir misiniz? O zaman iş bulma hengamesini biraz kenara bırakın ve valizinizi hazırlamaya başlayın. :)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku