Gündem:
99 yaşındaki diyaliz hastasının imdadına belediye ekipleri yetişti

Beşiktaş Belediyesi, ilçede bulunan diyaliz hastalarına sunduğu ambulans hizmetiyle kara kışta vatandaşların imdadına yetişti. Belediye bünyesinde oluşturulan sağlık hizmetleri birimi ilçedeki hasta vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul genelinde yeniden kendini gösteren soğuk hava, en çok hastaneye gidip tedavi olan vatandaşları etkiledi. Beşiktaş Belediyesi, kar yağışı nedeniyle ulaşım sorunu yaşayan diyaliz hastalarına verdiği ambulans desteği ile evde mahsur kalan ya da evinden çıkamayan hastalara ulaşarak sağlık merkezlerine ulaşımını sağladı. Bir gün önceden randevu alan hasta yakınları belediyenin ücretsiz olarak sunduğu hizmet sayesinde hastalarını sağlık merkezlerine rahatça ulaştırma imkanı buldu.

“KARA KIŞTA GÜZEL BİR HİZMET VERİYORLAR”
Verilen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiren 89 yaşındaki Nahide Soy, “Çok memnunuz, ne isteğimiz varsa belediye yerine getiriyor. Eşim böbrek hastası, diyalize giriyor. Bu hizmet sayesinde tedavisini rahatça olacak” dedi

1,5 yıldır diyaliz tedavisi gördüğünü ifade eden 99 yaşındaki Mehmet Fevzi Soy, "1,5 ay önce özel bir hastanede diyaliz tedavisine başladım. Karda kışta hakikaten çok güzel bir hizmet veriyorlar. Beni alıp getirdiler buraya, tedavimi olacağım. Çok güzel bir hizmet. Fevkalede memnunuz bu hizmetten” diye konuştu.
Beşiktaş Belediyesi'nin sunduğu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 44 55 numaralı çağrı merkezini arayarak hizmetten ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

AHMET FARUK SARIKOÇ - HÜLYA KEKLİK 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kehribar Tesbihler ile Tarzınızı Yansıtın
Takı, süs eşyası ve aksesuar süslemelerinde sıklıkla kullanılan kehribar taşı; değerli taşlar arasında...

Haberi Oku