Ekonomi:
Youtube 'dan Nasıl Para Kazanılır ? 06.02.2016 Cumartesi
İnternet üzerinde 10 yıla yakın bir geçmişi olan ben (Yusuf KISA) olarak sizlere youtube 'dan para kazanma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Youtube 'dan Nasıl Para Kazanılır ?

Youtube geçtiğimiz senelerde para kazanma sistemini aktif etti. Bu sistemde kullanıcıların eklediği telif hakkı olmayan videolardan izlenme sayısına bağlı oran ile para kazanma sistemidir.

Bunun için Google Adsense sistemine başvuru yapmanız ve onay almanız gerekiyor.  Bunu nasıl yapacağınıza dair çok sayıda videoyu sizler ile paylaşacağız.

Mantık şu şekilde işliyor. Eğer video telif haklarına tabi ise yani daha önceden birisi youtube 'a yüklemiş ise video düzenleme programları ile videonun başına ve sonuna kanalınıza ait introlar eklemeniz. Videonun başından, sonundan kırpmanız ve var ise arka fonda çalan müziği değiştirmeniz gerekmektedir.

Bu iş ilk yayıldığı sıralarda internet üzerinden çok sayıda kaynak bulabilme ihtimaliniz var idi. Lakin bu para kazanma alanı açıldıktan sonra herkes bir anda buraya yöneldiği için kaynak bulmakta çok zorluk çekeceğinizden emin olabilirsiniz.

Güzel bir kaynak bulduğunuzu varsayar isek kanalınızı kopyalayanlar ve sizlere sahte telif v.s. gönderenler ile mücadele etmeniz gerekecektir. Bu iş alanı ilk açıldığında girip çok güzel miktarlarda para kazanmanız kolay idi.

Zaman geçtikte sektör iyice kalabalıklaştığından artık kullanıcılar birbirleri ile savaşmaya başladı. İlk olarak bunları bilmenizde fayda var yoksa çok sayıda forumda görebileceğimiz üzere aylık 100.000 TL 'ye kadar para kazananlar mevcut.

Tabi bu ayda 100.000 TL para kazananlar ise bu sektöre varını yoğunu yatırmış iyice işin kurdu olmuş kişiler. Sizlere tavsiyemiz Türkiye üzerinde çalışmamanızdır.

Eğer yabancı diliniz var ise İngilizce, Almanca v.s. fark etmez bu dillerde bu bölgelere özel kanallar oluşturduğunuz zaman sizlere saldıranlar v.s. olmayacaktır.


İnternet üzerinde çok sayıda video bulunmaktadır lakin en net ve kısa bir şekilde yukarıda ki video anlatabilmektedir. Video 'yu izler iken dikkat ederseniz video içerisinde reklamlar çıkmakta. Video 'yu ekleyen arkadaş bu video içerisindeki reklam üzerinden para kazanmaktadır.

Youtube Para Kazanmak için Takip Edilmesi Gereken Kaynaklar

Eğer bu işte kararlı iseniz ve gerçekten ben bu işi yapacam para kazanacam diyorsanız sizler için aşağıda seçmiş olduğumuz kaynakları mümkün olduğunca takip etmelisiniz. Eğer mümkünse vereceğimiz forum sitelerine üye olarak takip etmeye çalışınız.

1-) http://www.r10.net/youtube/ : Bilindiği üzere r10.net Türkiye 'nin en büyük ve en temiz webmaster forumudur. Eğer üye olabilirseniz burayı takip etmenizi mutlaka tavsiye ederim.

Verdiğimiz bağlantıya tıkladığınız da ilk olarak sabitlenmiş olan 3 konuyu okumanızı tavsiye ediyorum.

2-) ytpara.com - Bu site bu iş ilk yaygınlaştığı dönemlerde açılmış olup içerisinde sadece youtube üzerinden çalışıp para kazananlar bulunmaktadır. Her ne kadar alanı sadece bu iş olsa da r10.net kadar cidiyetli ve seviyeli bir site değildir.

3-) Google üzerinde " Youtube Para Kazanma " diye arama yapınız ve çıkan sitelerde yer alan makaleleri okuyarak bilgi toplayınız. Bu sektör hakkında bilgi sahibi olan herkesin yayınladığı makaleler arama sonuçlarında çıkmaktadır. Lakin her yazılan yazının doğru olup olmadığını araştırınız.

İnternet üzerinde gördüğünüz her bilginin doğru olmayabileceğinden emin olabilirsiniz.  Sizler için internet üzerinden bulduğumuz bir görüntüyü paylaşalım. Yabancı dilde kanal açıp para kazanmaya başlayanlardan birisidir ve örnek olarak veriyoruz sizlere ;

Youtube Para Kazanma
Not : Resimi daha büyük ekranda görüntülemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Sormak istediğiniz ve arayıpta bulamadığınız her hangi bir şey olur ise aşağıda yer alan yorum formunu doldurarak yorum yapabilirsiniz. Soracağınız soruları elimizden geldiğince hızlı bir şekilde yanıtlamaya özen göstereceğiz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenlik Bekçi Kulübesi’nde Karmod Dünya...
Prefabrik yapı sistemleri sektöründe bireylerin çeşitli amaçla kullanması üzerine yapılar inşa edilmektedir.

Haberi Oku